Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#210926
hubson77 pisze:

Bendiks to koszt ok 30 zł, więc jeśli ktoś ma dobry rozrusznik a chciałby tylko zmienić ilość zębów, to myślę, że rozwiązanie nie jest złe. Jeśli przyjdzie pora na regenerację rozrusznika to może się skuszę :)
dobry .... jeśli już wyjmujesz rozrusznik to za jedną pracą najlepiej od razu wymienić łożysko, szczotki itp... więc w 30 zł na pewno się nie skończy chyba że masz nowe auto z nowym rozrusznikiem i chcesz tylko dodać ząb ale nowych Mk5 już nie ma, takie jest moje zdanie zaś każdy robi jak uważa
#210929
Mettenoos pisze:dobry .... jeśli już wyjmujesz rozrusznik to za jedną pracą najlepiej od razu wymienić łożysko, szczotki itp... więc w 30 zł na pewno się nie skończy chyba że masz nowe auto z nowym rozrusznikiem i chcesz tylko dodać ząb ale nowych Mk5 już nie ma, takie jest moje zdanie zaś każdy robi jak uważa
Nie mam 100% pewności ale w tym rozruszniku chyba są zwykłe tulejki zamiast łożyska, same szczotki to groszowa sprawa, chyba że chcesz wymienić cały szczotkotrzymacz, wirnik i elekrtowłącznik :). Jasne, że czasami się nie opłaca skórka za wyprawkę, zależy od stanu rozusznika.

tak na marginesie ostatnio wymianiałem pasek wieloklinowy i przy okazji zajrzałem do alternatora, przy przebiegu ponad 250 000, szczotki i komutator jeszcze ok 75% życia :), więc można wnioskować, że jakość materiałów nie jest zła, ciekawe jak w przypadku rozrusznika, ale jeśli nie jest spalony, albo "zmielony" to taka domowa regeneracja nie powinna być droga.

Ale tak już jest że jedni regenerują a inni szukają używki bądź chińczyka, a jeszcze inni nowego :)
#210930
hubson77 pisze: przy przebiegu ponad 250 000, szczotki i komutator jeszcze ok 75% życia
w moim byłym Mk5 przy 275kkm w alternatorze szczotki zdechły a komutator dogorywał, z tydzień temu w obecnym aucie z przebiegiem +/- 260kkm szczotki praktycznie się skończyły więc wymieniłem, komutator jakieś 50% żywota, w obu przypadkach mowa o Valneło, mówią że Bosch wytrzymalszy
#210934
Mettenoos pisze:w moim byłym Mk5 przy 275kkm w alternatorze szczotki zdechły a komutator dogorywał, z tydzień temu w obecnym aucie z przebiegiem +/- 260kkm szczotki praktycznie się skończyły więc wymieniłem, komutator jakieś 50% żywota, w obu przypadkach mowa o Valneło, mówią że Bosch wytrzymalszy
u mnie siedzi Valeo, po wyglądzie było widać, że nikt wcześniej w nim nie grzebał, nie mam natomiast pewności czy kiedyś poprzedni właściciel nie wymienił (np. na gwarancji) całego alternatora. Musiałbym zapytać w ASO :) Ogólnie jak jeszcze pracowałem przy alternatorach/rozrusznikach, to z reguły samochody VAG na regenerację przyjeżdżały z przebiegami ok 300 tyś, dlatego z ciekawości zajrzałem do swojego.
Trochę nam się z tematu zeszło :)
#212701
Rumak pisze:
Wackowi robiłem takiego jak dobrze pamiętam do 2.0tdi.
Z 11 zębami do dsg?

Ten ze zdjęć co wrzuciłem jest za 95zł, ale też mi się wydaje, że będzie miał spory przebieg. Mam jeszcze opcję na wersję L/LX z 2012r ale z niewiadomym przebiegiem. Aczkolwiek wygląda lepiej niż ten i ma naklejkę..
Awatar użytkownika
By qbq903 -  29 sty 2016, 8:53
 dolnośląskie
#212742
Mój po 80tys. km wygląda jak nowy z fabryki poza lekkim kurzem/ nalotem brudu który schodzi pod palcem - fakt, że auto stało trochę garażowane, ale tak czy siak - zewnętrznie powinien być w stanie lepszym, dużo lepszym.
Chyba, że ktoś te 47tys. zrobił po błocie i kałużach a do tego zlał go kilka razy olejem :wacko:
#213534
stelmi75 pisze:i jak tam wasze rozruszniki i palenie silnika na ciepło po wymianie na valeo
valeo jak i bosch mają 2.0KW , kręcą tak samo "jak są sprawne", to że valeo ma 11 zębów a bosch 10 , nie m wpływu na rozruch.
jak masz problem z boschem to mi go podeślij to Ci zrobię :pepsi:

Dodano po 5 minutach 6 sekundach:
WACEK pisze:
soil pisze:Czy tak może wyglądać rozrusznik po 47 tys z 2010 roku?
Obrazek
Obrazek

Bo się zastanawiam czy ktoś miał fantazję przy tworzeniu opisu czy w dsg rozrusznik się tak syfi..
Ten wygląda jak mój złom oryginalny 250 tys
na stojanie jest laserowo wypalona data produkcji. to ze z wierzchu tak wygląda o niczym nie znaczy, ładniejsze wyciągałem z aut a w środku fryzjer :wacko:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19