Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#242614
powiem Wam ze dziś z sukcesem wymieniłem rozrusznik na 11 zębowy Valeo z końcówką numeru 024J. Za swój rozrusznik dałem 190zł. rozrusznik z końca 2010r. auto na zimnym pali jak należy bez trzepania zobaczymy jak na ciepłym ale roznica w uruchamianiu już jest.
#242893
Przeczytałem ten temat trochę zaskoczony. Nigdy bym nie pomyślał, że są wersje rozruszników o większej ilości zębów pasujące do pewnej gamy silników... Które do tego poprawiają sytuację z odpalaniem. Aż zerknę u siebie o jakich numerach fabrycznych mam zamontowany rozrusznik...

Natomiast patrząc na znany portal aukcyjny jest mało ofert ze sprzedażą rozrusznika z końcówką symbolu 024J.
Jeżeli nawet są to nie wyglądają za ciekawie.

Może ktoś przypomnieć jeszcze pełne oznaczenie rozrusznika z 12 zębami pasującego do 1.9 TDI BXE z manualną skrzynią zmiany biegów?
#243356
Panowie przymierzam się do wymiany(rozrusznik już mam 024J), chodzi mi o sam proces, z tego co wcześniej czytałem jest to łatwe do zrobienia, tylko mam kilka pytań:
1) Czy wygodniej będzie z kanału czy lepiej lewarek pod lewe koło i odkręcić nadkole?
2) Czy rozrusznik przed włożeniem trzeba czymś przesmarować?
3) Połączenia masowe przy okazji dobrze wyczyścić?
4) Gdy wyjmę rozrusznik, silnik nie opadnie o kilka cm? Nie ma kłopotu z zamontowaniem nowego?

Dzięki za odpowiedzi, a jeśli któreś z pytań jest trywialne to przepraszam :threaten: :threaten:
#243673
Zrobione, golf pali o niebo lepiej na ciepłym silniku, na zimnym palił dobrze, ale było to "szarpnięcie", po wymianie zniknęło, pali aksamitnie i faktycznie jak ktoś z poprzedników pisał obroty rosną do 1100 podczas odpalania. Wymiana bardzo prosta bez żadnych problemów, robiłem z kanału. Rozrusznik(024J) kupiony za 120 zł. Filmiku niestety nie mam. Dzięki panowie, dobrze że jest to forum :yahoo:
#243771
Witam, to jak to jest z tymi rozrusznikami? Który mam założyć do 1,9 BKC? Ma być firmy Valeo, ale jaka końcówka?

02Z911023H Valeo ma 11 zębów

Dodano po 55 minutach 55 sekundach:
Na forum Tourana piszą że do BKC wchodzi też 02Z 911 024 K z 1,6 TDI ponieważ w tym silniku jest skrzynia MQ250, czy ktoś potwierdzi tą informację?
#243796
Tak skrzynia 5 biegów silnik BKC, tylko na Allegro 02Z 911 024 J jest ich bardzo mało.
#244077
Wymieniłem rozrusznik na Valeo 11 zębów. Pali elegancko, specjalnie dwa dni auta nie odpalałem ponieważ u mnie słabo kręcił na zimnym silniku. Teraz pali od strzała. :yes: :tooth: Mam nadzieję że przy ujemnych temperaturach też tak będzie.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19