Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Przemo -  30 lis 2016, 14:51
 dolnośląskie
#243605
Witam,

Kilka tygodni temu kupiłem Golfa V 1.9 BKC i od początku mam dziwny objaw. Mianowicie w zakresie obrotów 1000-1100 obr/min z komory silnika wydobywa się dźwięk przypominający drgającą plastykową osłonę, uderzającą o plastyk, terkotanie, rezonans. W środku słychać to wyraźnie, na zewnątrz też, bardziej z przodu. Może ktoś miał coś podobnego ? Oczywiście i tak mechanik spojrzy na to ale za nim on to wolę ja :) Tylko w tym zakresie to słychać i przy wchodzeniu jak i schodzeniu z obrotów, nie jest to metaliczny dźwięk, bez znaczenia czy ruszam, czy bieg jałowy, cze sprzęgło wciśnięte czy nie. Górną osłonę zdjałem bo czytałem że w rezonans lubi wpadać i to nie to.
#243612
Miałem to samo u siebie, luźny dolot powietrza tj. ta pokrywa dolotu, którą masz z przodu silnika posiada zaczepy - wyrabiają się one w kontakcie z dolotem i wpada w rezonans w tym zakresie obrotów, u mnie wystarczył jeden mały wkręt w odpowiednie miejsce aby nie było wibracji i błoga cisza.
#243669
Podzielę się jeszcze moim doświadczeniem.

Inne źródła rezonansu to
  • drgający plastikowy peszel biegnący między spryskiwaczami wewnątrz maski(uderz na środku maski przy szybie)
    mocowania wygłuszenia maski(te listki wchodzące w otwory w masce)
    plastiki osłaniające kielichy
    jasny element osłony górnej silnika
    luźne zaczepy grila(gt/gti/jetta)