Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Trucker -  24 sie 2017, 19:26
 lubelskie
#256107
Witam panowie.mam golfa 5 1.9tdi bxe I nie zalacza sie wentylator chlodnicy nawet przy wlaczniu klimatyzacji.wentylatory podlaczylem pod aku I dzialaja a nawet przed tym zmienialem je na 2 inne uzywki ktore tez nie dzialaly. Bezpieczniki sprawdzone. Zamowilem na necie przekaznik wentylatorow ktory jeszcze nie doszedl o numerach 1J0919506M.gosciu pisal ze pasuje do golfa 5 1.9tdi ale po zdjeciu aku i filtra nie moge namierzyc tego przekaznika. Zaczalem podejrzewac ze to nie taki przekaznik.wiecie moze co moze byc przyczyna tej awarji,gdzie jest taki przekaznik w golfie i czy wogule to ten co zamowilem? :yahoo:

Dodano po 2 minutach 49 sekundach:
Dodam ze napiecie jest na wtyczce podpinakacej wentylatory.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  24 sie 2017, 20:08
 śląskie
#256109
Napisał byś faktycznie co robiłeś bo to co piszesz to bzdury.
Wentylator duży nie kręci się po podaniu zasilania.
wentylator mały tak bo to sam silnik.
Duży wentylator steruje małym
Wentylatory nigdy nie działają osobno a zawsze razem
Załączeniem wentylatorów steruje ecu silnika tylko i wyłącznie.
Sprawdź jakie masz błędy w ceu silnika to będzie łatwiej.
Do sprawdzenia czy wentyle są ok odepnij czujnik temperatury który jest na dolnym wyjściu chłodnicy i daj na on stacyjkę lub zrób test vcds
By Trucker -  25 sie 2017, 0:20
 lubelskie
#256121
Ok.dzieki za info.tak myslalem bo nie moglem go znalezc.a co z tym czujnikiem temp.jak go wypialem to wentyle po zaplonie nie chodzily tzn ze co? Jak podlacze kompa to napisze bledy ale I tak dzieki za zainteresowanie
By Trucker -  26 sie 2017, 23:42
 lubelskie
#256218
Ale ja podlaczylem pod aku wentylatory I zalaczyly sie to wiec jak one moga byc nie sprawne? Jak podlacze kompa to zobaczymy co pokaze. Jeszcze jedna rzecz ktora zrobilem to przecialem kabel,nie pamietam ktory od wtyczki wentyli i chodzily one caly czas po zaplonie.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 sie 2017, 11:31
 śląskie
#256224
Co za bzdury. ....
Złote myśli macie dobre obydwoje :)
sidewinder3 pisze:Coś mi świta, że jeżeli wypnie się wtyczkę od termowłącznika wentylatorów i zewrze przewody w kabelku, to powinien się załączyć przynajmniej jeden wiatrak.
Cimek pisze:Tam są bodajże 3. 2 grube to zasilanie ich, a ten 3ci to od czujnika temp.
Awatar użytkownika
By Cimek -  27 sie 2017, 17:54
 opolskie
#256241
Wybacz, nie doczytałem tylko wbiłem w ostatni post :wall:

Dodano po 12 godzinach 43 minutach 52 sekundach:
W gnieździe są 4kable (przynajmniej u mnie). Taka poprawka do wcześniejszego.
By Jares -  28 maja 2018, 12:21
 podkarpackie
#265118
Witam. Potrzebuje numer tego oto czujnika, lub jakiś link do aukcji, szukam ale znaleźć nie mogę :/
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Silnik BKC

Obrazek