Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By darek_12_34 -  23 lis 2017, 20:57
 zachodniopomorskie
#259323
Witam , mam mega problem dzisiaj chciałem odpalić golfika po pracy i podczas rozruchu było słychać dziwny dźwięk rozrusznika oczwyiście auto nie odpaliło (pomyślałem sobie że może akumulator bo podobnie to wyglądało ) więc machnąłem jeszcze 2 razy zapłon żeby żarówki rozgrzać pach i odpalił , dojechałem do domu bez problemu. następnie po 2 godzinach chciałem ponownie odpalić auto i tutaj zaczął się problem kiklukrotnie musiałem kręcić rozruchem żeby zapalił , za każdym razem na początku było normalny dźwięk rozrusznika który po chwili robił się coraz ciszej i znikał musiałem próbować kilka razy aż w końcu załapał i odpalił, podjechałem pod sklep z myślą że jakoś zapali no i jednak się pomyliłem wyszedłem ze sklepu i auto nie zapaliło na początku było słychać rozrusznik po kilku próbach było już słychać jakby jakiś słaby bendix a po następnych kilku nie było już żadnego dźwięku po za przekaźnikiem w kabinie samochodu i klapkami zawodu egr pod maską , oczywiścię nie udało mi się go zapalić więc pchnąłem auto z górki (ale wsiadłem do niego bo jakoś tak mi się go szkoda zrobiło) i odpaliłem go na biegu autko zapaliło - wspomaganie kierownicy na desce zapaliło się na czerwono ( ta sama kontrolka paliła się już po pracy ponieważ myślałem że aku padło i czekałem aż się zresetuje) z tym że tym razem wspomaganie już nie działało czyli po odpaleniu na zapych nie działa wspomaganie kierownicy i pali się czerwona kontrolka. oczywiście pod domem jak zgasiłem dalej nie da się odpalić, finalnie brak odezwu czegokolwiek podczas próby odpalania
akumulator naładowany , przy próbie odpalenia nie przygasają kontrolki , klemy na aku w porządku , ładowanie akumulatora śmiga ,

proszę o jakieś info co mogło się zdarzyć , pod komputer będę mógł dopiero podłączyć w poniedziałek , więc teoretycznie proszę o jakieś porady co mogło się skopcić :)

Z g óry dziękuje za pomoc :)

aaaa i sory za taką litanie ale rozpisałem się jak tylko mogłem :)

dodam jeszcze że jakiś czas temu pojawił się bład zawodu EGR i w koło zaworu pojawił się brud/smar/spaliny
By darek_12_34 -  24 lis 2017, 6:17
 zachodniopomorskie
#259329
Wiem wiem ale to był najprostszy sposob na to zeby nie zamawiać lawety :)
Aku ma nie cały rok , zakupiłem droższy żelowy przy odpalonym aucie 14,4v po zgaszeniu auta aku 12,5V
Rozrusznik dopiero bede mogl sprawdzać w sobotę na krótko spiąć ?;>

Ale czemu wysiadło wspomaganie w aucie i swieci czerwona kierownice ?
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, 7:08 przez darek_12_34, łącznie zmieniany 1 raz.
#259369
rozrząd po pychu może być przestawiony to raz a dwa to chyba powinieneś się zgłosić do kolegi @Rumak po rozrusznik, spróbuj w niego parę razy pierdyknąć młotkiem, bezpieczniki sprawdzałeś?

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
darek_12_34 pisze:
24 lis 2017, 6:17


Ale czemu wysiadło wspomaganie w aucie i swieci czerwona kierownice ?
zrób diagnostykę vcds
By darek_12_34 -  28 lis 2017, 11:51
 zachodniopomorskie
#259466
Temat do zamknięcia ( szczotki na rozruszniku ). Jakby ktos na przyszłość miał podobny problem ( padło wspomaganie i nie odpalał samochód po przez rozrusznik to polecam zacząć od niego i zajrzeć w szczotki - wspomaganie jest powiązanie z rozrusznikiem )
#259476
darek_12_34 pisze:
28 lis 2017, 11:51
Temat do zamknięcia ( szczotki na rozruszniku ).
nie trzeba zamykać. Dlatego pisałem żebyś pierdyknął młotkiem bo być może szczotki się zawiesiły

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
darek_12_34 pisze:
28 lis 2017, 11:51
wspomaganie jest powiązanie z rozrusznikiem )
skoro auto nie odpala to jak ma działać wspomaganie