Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By majkelV -  05 gru 2017, 18:11
 zachodniopomorskie
#259804
Witam wszystkich poszukuje pomocy - próbuje zdiagnozować wyciek ropy w moim golfiku. Zaniepokilo mnie w miare szybki ubytek paliwa spalanie na komputerze bez zmian. Nagrałem filmik bo ciężko by mi było wytłumaczyć co i jak. Może ktoś z Was będzie wiedział albo miał podobny przypadek. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
By Mar_vin -  05 gru 2017, 18:42
 kujawsko-pomorskie
#259805
majkelV pisze:Witam wszystkich poszukuje pomocy - próbuje zdiagnozować wyciek ropy w moim golfiku. Zaniepokilo mnie w miare szybki ubytek paliwa spalanie na komputerze bez zmian. Nagrałem filmik bo ciężko by mi było wytłumaczyć co i jak. Może ktoś z Was będzie wiedział albo miał podobny przypadek. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Witam kolego sprawdź czy z pod pompy vacu nie leci. Miałem to samo.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By Mar_vin -  05 gru 2017, 20:01
 kujawsko-pomorskie
#259815
majkelV pisze:bardzo dziekuje za opowiedz sprawdze to! a powiedz mi czy ciezko tam sie dostac i w razie czego naprawic? co potrzebne w razie wycieku?
Pompę vacu masz po prawej stonie w głowicy do wymiany raczej któraś uszczelka pod pompą obadaj sam, jak będzie przypocona, mokra to umyj pojezdzij i zobacz gdzie leci.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By Mar_vin -  05 gru 2017, 20:31
 kujawsko-pomorskie
#259821
majkelV pisze:z boku na bloku? ja ją mam chyba z tylu a nie z boku bo to leci od strony kabiny ... moze sie myle odnosnie umiejscowienia pompy hmm
Pompa jest z boku tez miałem tak zalane bo bryzga ropą chyba ze ci olej leci zobacz te vacum

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By Mar_vin -  05 gru 2017, 20:43
 kujawsko-pomorskie
#259824
majkelV pisze:ok sprawdze... a Ty jak sie pozbyles tego problemu? wymieniles pompe czy jakas uszczelke?
Tam jest uszczelka i oring jeśli się nie mylę. Wymieniłem i po sprawie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By majkelV -  05 gru 2017, 20:50
 zachodniopomorskie
#259826
aha a te uszczelki to tylko w serwisie dostane czy w normalnym sklepie moto?
I mega wielkie dzieki za Twoja POMOC! Jak cos bede wiedzial to napisze Na razie brak czasu bo chcialbym sam to robic....
Awatar użytkownika
By Mar_vin -  05 gru 2017, 20:52
 kujawsko-pomorskie
#259827
majkelV pisze:aha a te uszczelki to tylko w serwisie dostane czy w normalnym sklepie moto?
I mega wielkie dzieki za Twoja POMOC! Jak cos bede wiedzial to napisze Na razie brak czasu bo chcialbym sam to robic....
W normalnym sklepie moto

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By Mar_vin -  06 gru 2017, 12:06
 kujawsko-pomorskie
#259844
majkelV pisze::thank_you:
Tu masz jak to wygląda tylko numerami części się nie sugeruj bo zdjęcie jest poglądowe zapożyczone ze strony.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By majkelV -  06 gru 2017, 16:44
 zachodniopomorskie
#259855
Mam jeszcze takie pytanie czy to na pewno pompa vakuum? kolezka mechanior powiedzial ze tam z tylu silnika nie ma zadnych linii paliwowych jedynie przewody zasilajace i powrotne juz sam nie wiem. Jak nagrywalem ten filmik w tym miejscu jak swiecilem latarka jeszcze co zauwazylem to czasami kropelki ropy a czasami taka mgielke. Kupilem juz uszczelke pod pompe vacuum dobrze by bylo jak to by byla wina tej uszczelki tylko kurcze ona jest z boku a to leci ewidentnie z tylu hmm
Awatar użytkownika
By Mar_vin -  06 gru 2017, 17:33
 kujawsko-pomorskie
#259856
majkelV pisze:Mam jeszcze takie pytanie czy to na pewno pompa vakuum? kolezka mechanior powiedzial ze tam z tylu silnika nie ma zadnych linii paliwowych jedynie przewody zasilajace i powrotne juz sam nie wiem. Jak nagrywalem ten filmik w tym miejscu jak swiecilem latarka jeszcze co zauwazylem to czasami kropelki ropy a czasami taka mgielke. Kupilem juz uszczelke pod pompe vacuum dobrze by bylo jak to by byla wina tej uszczelki tylko kurcze ona jest z boku a to leci ewidentnie z tylu hmm
Sprawdziłeś czy na pompie się poci przecież ci pisałem ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka