Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By damiano -  18 gru 2017, 20:26
 wielkopolskie
#260241
Witam. Golf V 2.0 tdi bkd 140km.
Mam taki problem, mianowicie chodzi o zbiorniczek wyrównawczy. Rano podnoszę maskę do góry, płyn między min. a max. , dojadę do pracy, ok 10 km. temp. 90 stopni odkręcę korek, płyn wraca do normalnego stanu. Co o tym sądzicie?

Dodam w sumie jeszcze, że miewam problem (podejrzenie) z głowicą. Mianowicie mechanik stwierdził po teście na co2 pękniętą głowicę, oczywiście test na to wskazał, ale zaproponował mi jeszcze jedno wyjście, ominięcie chłodniczki spalin. Zrobił to no i kazał mi pojeździć trochę i umówić się jakoś po tygodniu na ponowny test. Przez ok. 2-3 dni poziom płynu był równy z kreską max. tak jak dolał, dopiero od 2 dni zauważyłem właśnie takie cyrki z tym znikaniem i pojawianiem się płynu.. Co panowie o tym sądzicie? Czytałem w sumie trochę i wiara proponuje podmienić korek na inny i zobaczyć co się będzie działo. Macie może jeszcze jakieś inne podejrzenie? Czy gdzieś się robi to podciśnienie czy co się tam może dziać?
W płynie nie czuć spalin i nie widać też żadnych oznak oleju czy coś w tym stylu, auto w sumie dymi na zimnym na biało, ale nie tylko mój golf tak ma z tego co zauważyłem na mieście.
By damiano -  18 gru 2017, 21:06
 wielkopolskie
#260244
dawid6414 pisze:
18 gru 2017, 20:48
Proponował bym na początku najniższym kosztem tak jak mówiłeś wymienić korek, lecz objawy wskazują na problemy z głowicą, znajomy miał podobny problem z podciśnieniem w skodzie 1.9 i okazała się uszczelka pod głowicą.
Nawet jeśli nie czuć spalin ze zbiorniczka, nie ma mleka pod korkiem ani nic w tym rodzaju? :fluff:
Awatar użytkownika
By Rumak -  28 gru 2017, 11:32
 pomorskie
#260479
Ogólnie zawsze jest tak że płyn po rozgrzaniu i i odkręceniu korka delikatnie zmienia swoją objętość w zbiorniczku . Jego stan się podnosi. Tak było bynajmniej w moich wszystkich autach czy to TDI czy Pb.

Jeśli masz wątpliwości zrób test Upg . Nie kosztuje to dużo a będziesz miał juz jakieś pewne informacje.