Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Jares -  12 mar 2018, 21:17
 podkarpackie
#262816
Witam po długiej przerwie, wracam z problemem :cray2:
Problem jest taki auto kreci ale nie zapala, podpinałem vcds'a i nie można się połączyć z sterownikiem silnika, przy przekręceniu zapłonu nie świeci się kontrolka świec żarowych, ale za to świeci od ESP i TPMS (przycisk ESP ma zapalone OFF)

Sprawdzona instalacja i wszystkie bezpieczniki, podmieniona skrzynka bezpieczników razem z bezpiecznikami i przekaźnikami (ta pod maska)

Sytuacja powtórzyła się trzeci raz od około 4 miesięcy, ale wcześniej samo przechodziło po kilku próbach odpalenia :)

Doradzi ktoś coś? bo już mi ręce opadają :(
By Jares -  13 mar 2018, 12:32
 podkarpackie
#262832
Tam mam:
-3x maly bialy 449
-2x maly czarny 404
-1x duzy czarny 53
-1x duzy czarny 460

I co teraz?

Dodano po 8 godzinach 35 minutach 55 sekundach:
Dobra. Problem po części rozwiązany, okazalo sie ze nie mam minusa (który chyba powinien byc po zaplonie bo plus jest staly) na przekazniku 458 pod maska, po recznym :naughty: zwarciu styku przekaźnika lub podaniu na niego minusa auto pali i ma sie dobrze, tylko moje pytanie teraz skad ten minus ma tam isc? Ze stacyjki czy cos innego go podaje po stacyjce?
By Jares -  17 mar 2018, 16:34
 podkarpackie
#262955
Dexter23pl pisze:
14 mar 2018, 23:07
super. jak był uszkodzony przewód? gdzie? :ok:
Przewód był uszkodzony 20-25cm od skrzynki bezpieczników, byla mala dziurka w izolacji i miedz powoli byla jedzona przez "nature" az kabelek umarł :D
Wszystkiemu winien kumpel ktory 3 albo 4 lata temu szukal kabla od postojowek zeby podpiąć światla do jazdy dziennej, ale spokojnie zostal konkretnie opierdo**** ze zepsul mi auto :yes2: ale przynajmniej teraz nauczylismy sie ze nie mozna nakuwac kabli :)

Tak ze wielkie dzieki za pomoc :friends:
By Epidemic -  02 lip 2019, 10:31
 lubelskie
#275480
Witam serdecznie odkopie temat, mianowicie przypadłość ta sama prawdopodobnie brak minusa na przekaźnik 458 pod maską, mógłby ktoś poprowadzić mnie za rękę i pomógł odnaleźć ten kabel który odpowiada za dostarczenie masy do tego przekaźnika.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 lip 2019, 22:52
 śląskie
#275531
Niestety nie posiadam schematu do 2.0 TDI CBDB.
lecz zapewne przewód masowy zasilający przekaźnik wchodzi do tego samego pinu opisanego jak w kilka postów powyżej.
Skrzynka bezp powinna być taka sama. inne będzie ecu to nr pinu do ecu się nie sugerować.