Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By LeszekR -  30 cze 2010, 9:17
 wielkopolskie
#27407
tylko bez obciążenia nawet po przygazowaniu w zasadzie nie ma żadnego nadmiaru spalin ani powietrza, być może po prostu taki dźwięk wydaje turbina - często kierownice powodują charakterystyczny świst, może jakaś rolka napinająca. Generalnie obstawiam na świst powodowany przez kierowniczki VNT - choć to bardziej gwizd[/quote]


Może masz racje, może to dźwięk turbiny. Mam nadzieje ze to nie oznaka jakieś awarii, tym bardziej ze turbina nie wykazuje jakiś niedomagań innej natury (ciągnie ładnie, jest sucha i robi przyjemne pss :wink: ) Trochę dziwne to jest że słychać to właśnie bez obciążenia silnika. Siedząc za kierownica i to nawet przy otwartych dzwiach jest to prawie nie słyszalne dopiero kiedy sie wychylisz i przegazujesz to coś tam szmera :wink: Na początku wydawało mi się że to gdzieś z okolic filtra powietrza, ale teraz juz sam nie jestem pewien. Niedługo wymieniam rozrząd może rzeczywiście to jakaś rolka. Dzięki za sugestie, chyba nie ma co się zamartwiać na zapas :wink:
By cycus12 -  30 cze 2010, 11:20
 -------
#27412
obciążenie silnika tutaj raczej wiele nie da, jak gazujesz to się kręci więc dźwięk wydaje, dla świętego spokoju możesz pojechać do jakiegoś znawcy na ogólne sprawdzenie czy wszystko jest tam gdzie powinno być. Ja bym jeździł, jak dźwięk zacznie się nasilać to zacznij się martwić i szukać "igły w stogu siana".

Jak siada Ci turbo to i tak nic nie zrobisz.
By LeszekR -  01 lip 2010, 12:45
 wielkopolskie
#27474
mettenos pisze:90 na 100 turbin VNT pogwizduje i nie jest to żaden mankament ani oznaka zużycia

Dziś idac ulicą przemknął obok mnie golf raptownie przyspieszający kiedy schodził z obrotów aby zapiąć kolejny bieg usłyszałem ten sam cichy szmer(zasysanie) także albo jest to typowy objaw albo opisywany i mój golf mają te same dolegliwości :wink:
By mocarz -  15 gru 2017, 16:57
 podlaskie
#260122
Turbo dokladnie rok temu mialo robione regeneracje. Dodatkowo co jakis czas mrygaja swiece zarowe... Po drodze odwiedzilem kilku mechanikow u kazdego co innego bylo do wymiany(kilka czujnikow, przepustnica, itp.) Po podlaczeniu VCDS wskazuje blad P0401. Innych bledow nie ma. Dodam ze samochod jest wyposazony w DPF-a.
By mocarz -  15 gru 2017, 17:23
 podlaskie
#260126
@Cimek proces wypalania zostaje przerwany i wyrzuca blad P0401. Obecnie posiadam elm 327 i nie moge sprawdzic w jakim stopniu jest zapchany. :blush:

Dodano po 10 minutach 6 sekundach:
@Cimek proces wypalania zostaje przerwany i wyrzuca blad P0401. Obecnie posiadam elm 327 i nie moge sprawdzic w jakim stopniu jest zapchany. :blush: