Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By shadowman2501 -  04 kwie 2018, 11:42
 dolnośląskie
#263590
Witam,w moim golfie po wymianie oleju po jakimś czasie a dokładnie po przejechaniu około 1000km zaczął dziwnie cykać silnik ,jak na ciepłym tak na zimnym.Silnik lekko cykał już wcześniej i mechanik mówił mi,że to normalna praca tego silnika,ale teraz cyka o wiele glośniej.Czy może to być spowodowane źle dobranym olejem??Auto wcześniej było zalane olejem Castro Edge 5w30,ja go zalałem olejem Liqui Moly 4200 5w30,wraz z olejem wymieniłem wszystkie filtry i rozrząd.Dodam jeszcze może,że auto jest z roku 2008 i ma przebieg 186kk.Za wszelkie informacje w tej sprawie będę wdzięczny.

https://youtu.be/WidO_jCdHLA

Mam jeszcze pytanko,polećcie proszę jakiegoś speca od vag-ów z Dolnego Śląska z okolic Zgorzelca.Chcialbym posprawdzać porządnie golfika,dzięki :)
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2018, 21:34 przez shadowman2501, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pitt52 -  07 kwie 2018, 8:01
 śląskie
#263731
Wygląda mi na to, że cykają sobie zawory. Co prawda nie ma tam regulacji ale do niwelacji takiego hałasu powinien służyć olej. Widzę, że zalałeś dobry olej więc nie tutaj powinna leżeć przyczyna. Ja bym sprawdził wałek rozrządu i popychacze/szklanki. Nie jest z tym dużo roboty bo wystarczy zdjąć pokrywę zaworów.
By shadowman2501 -  07 kwie 2018, 13:09
 dolnośląskie
#263739
Tak mi się wydaje właśnie,że to mogą być popychacze,ewentualnie wałek po tym co czytałem i oglądałem.Dziwi mnie tylko fakt,że przed wymianą oleju tego nie było tak słychać,a również był olej 5w30 z tym,że Castro Edge :hmmm: No nic trzeba będzie zrzucić pokrywę i to oglądnąć. :roll:
By shadowman2501 -  01 cze 2018, 12:53
 dolnośląskie
#265271
Poradźcie mi proszę jeszcze w jednej kwestii poczytałem trochę o silniku BLS i ponoć w niektórych modelach były montowane wadliwe panewki,które doprowadziły do zniszczenia silnika.Moje pytanie brzmi,jak się za to zabrać??
By Wesoly49 -  04 cze 2018, 10:27
 spoza Polski
#265363
Witam panowie , u mnie wystąpiły właśnie takie same objawy jak u kolegi w pierwszym poście tylko ze to cykanie jest do momentu kiedy się silnik rozgrzeje i po przejechaniu w cyklu miejskim około 6km. Olej wymieniłem jeszcze raz bo myślałem ze może to coś nie tak z olejem było ale cykanie nie ustąpiło . Dodam ze ten dźwięk bardziej słychać z dołu nie od góry jak się maskę podniesie. Shadowman rozwiązałeś swój problem ?