Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By mloody_77 -  15 maja 2018, 22:00
 dolnośląskie
#264863
Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem na forum i jeżeli powielam temat to z góry przepraszam. Mam problem ze swoim golfem V 1.9 tdi bru. Od około 2 tygodni zauważyłem wysokie spalanie chwilowe, zresztą średnie też nie jest rewelacyjne. Podczas ruszania z miejsca komputer pokazuje 27l-68l, podczas zjazdu do parkingu podziemnego na biegu jałowym gdzie samochód się "toczy" komp pokazuje 8,5-12 litrów!? Realne spalanie z baku tragedia, na 15 litrach ON zrobiłem 175km :/..Dodam, że dwa tygodnie temu mechanik wymieniał mi dwu masę, olej i wszystkie filtry. Przed oddaniem było wszystko git z drugiej strony te wymiany chyba nie mają z tym nic wspólnego..tak mi się przynajmniej wydaje..proszę o pomoc bo nie wiem co to może być. Osobiście stawiałbym na przepływke, lub czujnik temperatury płynu dla kompa, a według wskazań tego czujnika jest regulowana chyba dawka paliwa? nie wyskoczył mi żaden błąd, obrotami nie faluje, nie szarpie samochodem..itp. poniżej podaje linki z YT które znalazłem u mnie jest tak samo.
-jazda na "luzie" z górki, toczenie się
-delikatne ruszanie z miejsca (spalanie dochodzi mi do 67 litrów)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  15 maja 2018, 22:31
 pomorskie
#264864
Autoscan VCDS był robiony? Jakieś błędy? 15 litrów na 175 km podczas toczenia się, jazdy po parkingach podziemnych oraz po mieście nie jest niczym nadzwyczajnym. Jakie jest wskazanie chwilowego spalania podczas postoju na biegu jałowym? Nie patrz na chwilowe wskazania podczas toczenia się, to jest nieważne, ważne jest ile zrobisz km na całym zbiorniku w jeździe mieszanej

Dodano po 17 minutach 52 sekundach:
Zauważyłem na filmiku że na postoju masz 0,6 litra / h i to jest prawidłowe wskazanie

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
Jak myślisz, ile auto może spalać jadąc 100 km na jedynce? Pojnomnosci baku może ci nie wystarczyć

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
Po opisie widzę że chyba auto masz od niedawna
By mloody_77 -  16 maja 2018, 9:01
 dolnośląskie
#264873
Golfa posiadam od 3 lat i wcześniej nie miałem z nim najmniejszych problemów. Te 15l/175km spalił mi na normalnej trasie do pracy..wcześniej spalał max 5,5 litra. Spalanie chwilowe zawsze mam ustawione na podglądzie na kompie i odrazu mi wpadły w oko te wysokie wartości spalania bo wcześniej ich nie miałem. Na razie nie był podłączony do kompa, zrobię to dopiero w wekend (wolny czas). Na biegu jałowym na postoju spalanie 0,4l, na klimie 0,6-0,7.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 maja 2018, 12:54
 pomorskie
#264878
mloody_77 pisze:
16 maja 2018, 9:01
Na biegu jałowym na postoju spalanie 0,4l, na klimie 0,6-0,7.
o,4 litra to mało na jałowym, raczej powinno być 0,6 l. Sprawdź ustawienia synchronizacji wałka rozrządu, daj wskazania VCDS ustawień korekty spalania w zestawie wskaźników

Dodano po 38 sekundach:
A-R-T-U-R pisze:
16 maja 2018, 12:31
to chyba źle patrzyłeś
zawsze podczas ruszania spalanie dochodzi do bardzo wysokich wartości. czasami powyżej 60litrów
:ok:
By michael -  17 maja 2018, 19:25
 mazowieckie
#264920
Co nieprawda?

Miałem lejace wtryski i palil jak szalony. I w realu i to co pokazywal komputer. Praktycznie x2. Ta sama trasa zamiast 6.5l pokazywal 12l i w rzeczywistości tyle spalal..
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 maja 2018, 21:00
 pomorskie
#264922
michael pisze:
17 maja 2018, 19:25
Co nieprawda?

Miałem lejace wtryski i palil jak szalony. I w realu i to co pokazywal komputer. Praktycznie x2. Ta sama trasa zamiast 6.5l pokazywal 12l i w rzeczywistości tyle spalal..
Jeszcze raz powtórzę, to jest nierealne. Na to musiały się zbiec dodatkowo inne usterki a nie samo lanie wtryskiwaczy, zaznaczam że piszę o dizlu bo pytający ma dizla. Poza tym to że wtrysk leje nie oznacza że podaje większą dawkę paliwa na suw