Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By jszczepansky -  04 cze 2018, 9:53
 mazowieckie
#265359
Witam wszystkich :)

Na wstępie chciałbym zaznaczyć ze nie mam możliwości podpięcia swojego golfika pod kabel, z prostych przyczyn.... nie posiadam :)

Posiadam swojego golfika V od dwoch lat. Jest to wersja 1.9tdi 90 KM BRU z przebiegiem 260 tysiecy ( przebieg w 100% pewny, samochod kupiony od rodziny).
Problem tkwi od samego początku gdy go kupiłem. Przeważnie rano, lub gdy dlużej postoi.... po odpaleniu silnika wydobywa się dym z rury wydechowej przez około 2 sekundy. o barwie szaro niebieskiej... w sumie cieżko określic. Dym ten ma intensywny zapach oleju napędowego. Wymieniałem uszczelniacze na wtryskiwaczach lecz bez poprawy. Mam pewne obawy jeżeli chodzi o pompowtryski, ponieważ mechanik kiedyś zwrocił uwage mi że, na 1 i 4 cylindrze jest jakby zwiekszona dawka paliwa.
Dodam również ze ilość dymu zależy również od tego jak długo samochod stoi. Mam wrażenie ze im dłuzej stoi tym więcej kopci, jakby olej czy cos sciekało do komory spalania.

Jeżeli chodzi o turbine... samochód jest dynamiczny, nie kopci podczas jazdy na pewno... ale zauważyłem przy wymianie węża od IC że, znajdują się śladowe ilości oleju.
Jeżeli chodzi o spalanie oleju... samochod pobiera olej... w granicach normy.... na wymiane (10 tysięcy) dolewam ok 0,5-0,6 l... Zauważyłem zależność ze jeżeli częsciej jeżdżę na autostradzie, z większymi prędkosciami pobór oleju jest większy

Wiem ze nikt nie jest wróżką, ale moze ktoś spotkał sie z takimi objawami. Mechanik doradził mi żeby jeździć dopóki nic sie nie dzieje. Mnie niestety denerwuje gdy samochod stoi na parkingu i puszcza chmurke dymu.
:bad:
#265373
jszczepansky pisze:
04 cze 2018, 9:53


o barwie szaro niebieskiej... w sumie cieżko określic. Dym ten ma intensywny zapach
no właśnie, ciężko określić tobie a my to mamy zrobić?

Może to po prostu para wodna ze spalinami /niedopalonym ON/ z uwagi na niewlasciwe ustawienie EGR po odpaleniu? W ogóle jak wygląda EGR ? Przy rozruchu silnika nigdy nie spali całego podanego paliwa dlatego zakopci ale raczej powinien na czarno.

Jaka synchronizacja walka rozrządu? Kompresja na cylindrach? Obecnosc oleju w IC sprawdzałeś? Płynu chłodzącego nie ubywa?
Awatar użytkownika
By bOGDAN -  04 cze 2018, 20:37
 dolnośląskie
#265379
To dymienie przy rozruchu nie jest normalne ,mam BRU i przy uruchomieniu na zimno i ciepło zero,0,nul, dymu
i zapachu spalin ,a przebieg już 292 tys , ale bez podpięcia pod kompa się nie obejdzie ,oczywiście przy założeniu,żę to jest seria .
Pozdrawiam
#265380
Na chwile obecna moge powiedziec tylko tyle, że jest to seria... EGR był wczesniej dziurawy ;p i został wymieniony na nowy. Płynu nie ubywa, olej w ic... no powiem ze troszkę było.. cieżko określic ilość... ale powiedzmy ze jak odkrecałem przewody od ic to pare kropel wyleciało :).

Postaram się ogarnąć jakiś kabel zeby podpiąć i sprawdzic. Może jesteście w stanie polecić jakis kabel dla zwykłego człowieka :). Taki żeby łączył sie z VCDS i był w rozsądnych pieniądzach. Czy może lepiej byłoby zaprowadzic na diagonstyke do mechanika?
#265386
bOGDAN pisze:
04 cze 2018, 20:37
mam BRU i przy uruchomieniu na zimno i ciepło zero,0,nul, dymu
ja też 5 lat miałem BRU i przy rozruchu zakopci jak każdy diesel bez DPF, nie ma bata, może delikatnie ale zakopci, nie ma inne j opcji, niespalone paliwo musi wydalić a nie ma opcji żeby spalił całą dawkę rozruchową

A jeśli kolegi BRU lekko nadmiernie dymi to co zrobisz? Co zaproponujesz? Tysiące na remont? Czasami lepiej przymknąć oko, lać paliwo, wymieniać olej i filtry i jeździć

Dodano po 2 minutach 34 sekundach:
jszczepansky pisze:
04 cze 2018, 21:11
Na chwile obecna moge powiedziec tylko tyle, że jest to seria... EGR był wczesniej dziurawy ;p i został wymieniony na nowy. Płynu nie ubywa, olej w ic... no powiem ze troszkę było.. cieżko określic ilość... ale powiedzmy ze jak odkrecałem przewody od ic to pare kropel wyleciało :).
nie ma sensu wałkować w koło Macieju to samo, czasami lepiej pewnymi pierdołami się nie przejmować
Awatar użytkownika
By bOGDAN -  05 cze 2018, 20:51
 dolnośląskie
#265426
Kolego METTENOOS nie potrzebnie się irytujesz ,jak piszę,że nie dymi to piszę prawdę nie mam powodu kłamać .
Ty już napisałeś temu koledze co ma zrobić ,to co ja mam proponować ,to samo,komputer,ciśnienie,spr pompowtryskiwaczy itd itp .

"A jeśli kolegi BRU lekko nadmiernie dymi to co zrobisz?" on pisze,że mu nie dymi ale kopci na szaro ze smrodem ropy .