Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By coderiese -  03 lip 2018, 11:34
 śląskie
#266290
doradzcie mi coś bo mnie szlag trafi z tym popieprzonym bagnetem oleju. Tym takim z tą kulką.
Mialem w zyciu różne auta ale takiego z tak nieczytelnym bagnetem jeszcze nigdy.

Po zakupie auta wymienilem olej. poziom byl mniej wiecej 3/4 ( kreska czerwona)

Przejechalem 10tys km. Poziom nieco zszedl do ok kreski zielonej

Obrazek

kontrolka poziomu oleju nie swieciła ale dolałem ok 0,7l oleju
i zgłupiałem. Teraz olej widzę na dole nad tą zieloną kreską i ... na górze przy tej kulce. Pośrodku jest sucho.

jak mam to do cholery interpretować? Znaczy ze co - przelałem i poziom faktycznie jest lekko powyzej maksa czy dzieją się cuda ? Dlaczego środek bagnetu jest suchy? Dlatego ze jest cieńszy ?

cholery z tym dostanę

dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 lip 2018, 12:08
 pomorskie
#266293
w tym temacie https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=54&t=1414#p9671 pod koniec pierwszego postu jest to opisane, mianowicie:

Mała porada w kwestii prawidłowego poziomu oleju:
zakres B - prawidłowy poziom oleju
zakres A - dopuszczalny poziom oleju /do załamania, jeśli powyżej załamania zaleca się upuszczenie oleju/
zakres C - dopuszczalny poziom oleju aczkolwiek po jego stwierdzeniu należy niezwłocznie uzupełnić olej do poziomu mieszczącego się w zakresie B /lub warunkowo do A/
Obrazek



Wydaje mi się że nic dodać, nic ująć, wszystko jasne
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 lip 2018, 13:02
 pomorskie
#266298
też miałem taki bagnet w BLS i tak samo miałem kulkę od oleju, to wynika z budowy kanału w którym jest bagnet jak i samego bagnetu, kulka wchodzi ciaśniej niż dolne jej części i w rurce ociera się o ścianki i zbiera olej, może konstruktorzy celowo tak zrobili żeby bagnet przy wyciąganiu nie zbierał oleju tylko właśnie ta kulka i przez to można lepiej odczytać poziom, nigdy nie zaprzątałem sobie tym głowy, ważniejsze jest to ile pokazuje na bagnecie a nie to, dlaczego kulka jest od oleju
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 lip 2018, 13:25
 pomorskie
#266308
najwyraźniej miałeś sporo za mało oleju, poziom oleju należy kontrolować co 500 km

od dolnego minimalnego znacznika do górnego maksymalnego znacznika z reguły w zależności od silnika wchodzi od 0,8 do 1.0 litra oleju, oczywiście im mniejsza pojemność oleju tym mniej. Nigdy nie spotkałem się z cudami w BLS