Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By maciejooo -  01 sie 2018, 18:40
 mazowieckie
#267142
Witam, jestem a raczej bylem szczesliwym posiadaczem golfa 5 1.9 TDI. Wszystko bylo fajnie az do teraz. Samochod co jakis czas "odstawia" dziwne akcje np.
1. Po odpaleniu silnika i przejechaniu kilku km przy predkosci 90-100 km/h wyczuwalne jest jak samochod traci moc i zaczyna szarpac podczas dodawania gazu. Ponowne uruchomienie silnika naprawia problem.
2. Po odpaleniu silnika samochod odrazu traci moc, jedzie max 120 km h.
3. Gdy samochod jest po ponownym uruchomieniu na 5 biegu wyczuwalne sa takie delikatne szarpniecia jednak jest ok i jedzie sie normalnie.
4. Przy rozgrzanym silniku, podczas odpalania szarpie calym samochodem ze mozna zeby powybijac o kierownice, czasami odpali czasami zgasnie o trzeba jeszcze raz. Na zimnym silniku odpala na dotyk doslownie.
5. Dzis mialem sytuacje ze przy wjezdzaniu na rondo, oraz pozniej przy wchodzeniu w zakret na 2 biegu samochod gasnie z takim glosnym stuknieciem.
6. Przy rozgrzanym silniku samochod ma dziwny odglos znacznie glosniejszy, doslyszec mozna jakby jakies metaliczne stukniecia (ale takie malo slyszalne ) oraz gdy samochod jest na luzie takjakby dzialanie wiatraka.
Kolejna sprawa jest to, że mysle ze zaczelo sie to dziac po zatankowaniu na innej stacji benzynowej oraz tego "lepszego" paliwa. Ale nie jestem pewien czy jedt to powiazane czy to tylko przypadek.
Na sobote jestem umowiony z mechanikiem i sprawdzenie logów. Jednak chcialbym wiedziec wczesniej na co miedzy innymi moge sie szykowac a raczej moj portfel.
Pozdrawian
Awatar użytkownika
By Mar_vin -  01 sie 2018, 21:10
 kujawsko-pomorskie
#267148
A może to a może tamto wklej autoscan i będzie wiadomo. Tak to tylko wróżka coś doradzi z kart lub polecam sprawdzić horoskop.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka