Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By przemq -  25 wrz 2018, 19:53
 świętokrzyskie
#268355
Już od dłuższego czasu mnie to trapi z tym bagnetem, za każdym razem jak wyciągam to są na nim malutkie, cieniutkie niteczki długości 2-3mm, dodatkowo doszło dudnienie pomiędzy skrzynią a silnikiem (wciśnięcie sprzęgła odrobinę pomaga ale dudnienie wciąż jest) .
Podejrzewam że wałek rozrządu kończy już swój żywot, albo opiłki idą z którejś szklanki.

Panewki na korbowodzie były wymienione jakie 5k km do tyłu, ale jeszcze zanim je wymieniłem to te opiłki się trafiały

tutaj film z pracy mojej "rakiety"

https://www.youtube.com/watch?v=Ctu0vdz ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  25 wrz 2018, 21:02
 pomorskie
#268360
przemq pisze:
25 wrz 2018, 19:53
Już od dłuższego czasu mnie to trapi z tym bagnetem, za każdym razem jak wyciągam to są na nim malutkie, cieniutkie niteczki długości 2-3mm,
dla mnie byłby to poważny powód, aby auto odstawić natychmiast do mechanika, z takimi opiłkami w oleju absolutnie bym nie jeździł, może od panewek?
dodatkowo doszło dudnienie pomiędzy skrzynią a silnikiem (wciśnięcie sprzęgła odrobinę pomaga ale dudnienie wciąż jest) .
dwumasa była wymieniana?
By przemq -  25 wrz 2018, 22:01
 świętokrzyskie
#268362
dwumasa była wymieniana?
była w planach na najbliższy miesiąc już ją trochę słychać ale została zamieniona na wymianę wałka rozrządu, z mechanikiem jestem dopiero umówiony na 9 października

Nowy olej i płukanie silnika chyba przymusowe
By przemq -  26 wrz 2018, 23:27
 świętokrzyskie
#268383
sprawa jest dość dziwna bo te opiłki w ogóle nie reagują na magnes ( przystawiłem neodymka i zero reakcji, a bagnet złapało )
Zastanawiam się czy to czasami nie są włókna z filtra oleju, a "czarne grudki" na bagnecie to nie wiem czy nie osad z silnika bo po ściągnięciu i rozmarowaniu na palcach nie czuje nic, podobnie się sprawa ma przy korku wlewu oleju, też są czarne malutkie grudki i cieniutkie włoski.