Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Piotrek1255 -  26 sty 2019, 5:35
 małopolskie
#271269
Miałem wymienianą skrzynie w czerwcu w swoim mk5 1.9 105 bkc , problem był z metalicznymi hałasami po wciśnięciu sprzęgła oraz z stukiem na lewarku podczas rozruchu. Po wymianie skrzyni te problemy ustąpiły natomiast pojawił się inny problem otóż do rozgrzania silnika biegi ciężko wchodzą z wyczuwalnym oporem i teraz pytanie czy wymiana oleju w skrzyni może pomóc ? Czy raczej nie ma szans i reklamować ją? Był również wymieniany wysprzęglik na nowy ale on raczej nie dawałby takich objawów. . Proszę o porady..
Awatar użytkownika
By Cimek -  26 sty 2019, 8:09
 opolskie
#271271
@Piotrek1255 Ciężko wchodzą ze zgrzytem czy bez? Może pomóc, tylko musisz mieć odpowiedni olej do niej, najlepiej ori, ich są chyba 3rodzaje. Wcześniej sprawdziłbym jednak wodziki i tulejki na "koniku", może jest luz. Wyregulowałbym też dla pewności te wodziki.
By Piotrek1255 -  26 sty 2019, 10:14
 małopolskie
#271274
Biegi wchodzą bez słyszalnych zgrzytów ale jak wrzucam np trójkę to przy końcu wbicia biegu czuć jakby bieg wchodził w jakiś tryb wodzik, nie przyjemne to jest bo biegi powinny wchodzić jak w masło bez oporów.
Awatar użytkownika
By piotrassenior -  26 sty 2019, 11:04
 wielkopolskie
#271277
Zacząłbym od oleju ..
otóż do rozgrzania silnika biegi ciężko wchodzą z wyczuwalnym oporem
Ewidentnie ta informacja mówi Nam iż coś się dzieje z gęstością oleju.
Skrzynie VAGowskie mają to do siebie że dobrze pracują tylko i wyłącznie na oryginalnym oleju - jak masz wlany zamiennik to problem powstaje właśnie podczas zimy - jest mnóstwo tematów w internecie na ten temat ...

Zapraszam - mam olej do tej skrzyni w dobrej cenie prosto z ASO.
Awatar użytkownika
By piotrassenior -  26 sty 2019, 14:23
 wielkopolskie
#271280
Napisałem pw :yes2:

Dodam jeszcze w tym temacie informacja dla osób które mają bądź w przyszłości będą odczuwać pogorszenie płynności biegów w skrzyniach manualnych - pomaga wymiana oleju.
W każdym swoim VAGu wymieniłem olej i odczucie było od razu że pracuje lepiej.
Teraz wymieniłem w swoim MK5 2.0FSI BLX i również wyraźnie biegi zaczęły płynniej wchodzić, komfort prowadzenia od razu lepszy. Oczywiście koncern nie przewiduje wymiany oleju w skrzyniach manualnych ale po przebiegach rzędu 200tys olej traci już swoje właściwości ... nie jest jednym słowem wieczny.
Wymiana oleju bajecznie prosta - boli tylko cena oryginalnego oleju ... ale też wymienia się go raz na parę dobrych lat - liczę że na 60-100.000km wystarczy.
By Piotrek1255 -  26 sty 2019, 14:45
 małopolskie
#271281
Rozumiem tylko u mnie przed wymiana skrzyni biegi chodziły super jak masełko . Dopiero jak mi wsadzili skrzynie zregenerowaną to biegi zaczely nie przyjemnie ciężko chodzić. Niby skrzynia nowa , olej nowy . regenerowana przez doświadczoną firmę arga A tu takie cyrki...
By Piotrek1255 -  29 sty 2019, 17:24
 małopolskie
#271379
Moją starą skrzynie zabrali i wsadzili swoją zregenerowaną. Tylko teraz pytanie czy wsadzili tą samą skrzynie co była... czy może od nowszego rocznikowo golfa, nie wiem jak to sprawdzić...
By Piotrek1255 -  17 lut 2019, 18:04
 małopolskie
#271840
Panowie podjąłem się wymianie oleju w skrzyni i trochę dziwna sprawa , wyleciało nie cały litr oleju , a jak chciałem uzupełnić to nie chciało mi wejść wi ecej niż pół litra nowego oleju bo cały czas się wylewalo z korka kontrolnego, robiłem to strzykawka 100ml . W końcu zakrecilem korek i pojechałem na jazdę próbną biegi wchodza bez porównania lepiej , płynnie i lekko . Tylko teraz pytanie bo boję się, że tego oleju weszło zbyt mało. Co sądzicie?