Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By przemq -  18 lut 2019, 10:21
 świętokrzyskie
#271870
Zauważyłem że ostatnio podczas mrozów potrafi silniczek wciągnąć trochę oleju, czy powodem może być zatkana odma czy może silnik już się kończy? Już dawno się przymierzam do jej wymiany ale ten koszt nowej...

Tak wygląda połączenie odmy z dolotem
Obrazek
By przemq -  18 lut 2019, 18:01
 świętokrzyskie
#271887
pokaż jak możesz całą "instalacje" :) , myślałem nad tym ale trochę się boje :P że coś popsuje
Awatar użytkownika
By jendrek1975 -  18 lut 2019, 19:39
 podkarpackie
#271891
Tutaj masz mój zestaw letni z oil tankiem ,na okres zimowy na węża nr 1 zakładam butelkę nawierconą tak żeby gazy wylatywały na zewnątrz ale zatrzymywały cały syf :-) ,wąż nr 2 jest zaślepiony,tylko wiedz że to jest według prawa niedozwolone .
Obrazek
Awatar użytkownika
By Radauskas -  30 cze 2019, 22:05
 mazowieckie
#275437
Ponieważ szukam przyczyny siwego dymienia przy rozruchu po dłuższym postoju ( znaczy wystarczy pół dnia ) postanowiłem wyprowadzić odmę do butelki i zobaczyc co tam sie uzbiera. Pojechałem nad morze ( 800 km w dwie strony ) i po powrocie zajrzałem. Mocno sie zdziwiłem tym co zobaczyłem. Najpierw przerażony myślałem, że to ropa. Ale to zwykła przybrudzona woda. Czy to normalne, że uzbierała się woda z odmy ?
Obrazek
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  13 sie 2020, 19:18
 śląskie
#282971
Należy sprawdzić odme widać u ciebie spory przedmuch a membrana może być już twarda i nie zdaje egzaminu,
a działa ona na podciśnienie i przy większych obrotach podciśnienie podnosi membrane która zamyka wylot do dolotu.
Jak chcemy sprawdzić czy odma sprawna a raczej jej membrama należy zobaczyć foto nr 7 i mój film z youtube jak sprawdzić sprawność membramy.Jak tym otworkiem poleci olej to membrama dziurawa i pokrywa do wymiany lub naprawy (regeneracji odmy),dla hardcorowców można zakleić ten otwór zamiast naprawy lub wymiany.
Test można przeprowadzić na pracującym silniku i zdjętym wężykiem z odmy,dmuchamy przez wężyk ustami nie kompresorem bo wyrwiemy, potargamy membrame jak z wylotu nie poleci powietrze to znaczy że membrama zatyka górny wylot czyli zamyka odme wtedy wiemy że odma sprawna.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tu mój filmik z pracy membrany.
https://youtu.be/aGmbv7o84Bk
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  13 sie 2020, 20:12
 warmińsko-mazurskie
#282973
To, że ona trochę może nie domagać to ja zdaję sobie sprawę, bo wątpię żeby ktoś ją wymieniał, a mam nalatane 325kkm, ale skoro nie muszę dolewać oleju to przyjmuje, że narazie jakoś tam daję rady. Bardziej chciałbym, się dowiedzieć czy np. w nowej odmie gdybym taka wstawił ten olej będzie wogóle odseparowany czy jednak też będzie tak pluło. Jak jest u Ciebie, wyrzuca jakieś ilości czy nic, bo widzę, że niezłe testy robiłeś? :ok:
Nowa pokrywa to za drogi gips, moim zdaniem specjalna zagrywka VW bo jaki był problem wstawić odmę która jest wymienna.