Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By hawkey90 -  24 mar 2019, 12:32
 wielkopolskie
#272927
Witajcie,
mam problem z Golfem 1.9 TDI, 105KM (chip do 130km), silnik BLS, skrzynia DSG. Na początek dodam, że auto miało w ostatnim czasie naprawianą vacum pompę (poprzez zestaw naprawczy), ponieważ strasznie ciekła.
Kolejnym problemem było to, że auto gasło na niskich obrotach po dłuższej jeździe, np. dojeżdżając do skrzyżowania czy pasów. Problemem była wtedy wadliwa pompa paliwa (została wymieniona kompletna, z obudową), przy okazji wymieniony został też filtr paliwa.
Dodatkowo, mechanik usunął EGR (zostały zaślepki), bo był dziurawy i słychać było syczące powietrze podczas jazdy. Niestety po tej operacji zaczął wyskakiwać błąd silnika (brak komunikatu).
W/w usterki nałożyły się w czasie.

Do rzeczy:
Po odebraniu auta od mechanika postanowiłem go konkretnie przetestować (czekała mnie dłuższa trasa). Wchodziłem ostro na obroty, tryb S, ostre przyspieszanie, predkości 140+, wszystko cacy. Do czasu. Auto po 20-30 min ostrej jazdy zaczęło przerywać na wysokich obrotach (3-4k, prędkości 130+). Mimo to nadal przyspieszał. Zabrałem wtedy też mechanika na pokład z komputerem i nie wykazał żadnych błędów (jeden wtrysk miał lekko gorsze parametry od reszty, ale mechanik mówił, że jest to jeszcze "w normie"). Dodatkowo, kilka razy zdarzyło się, że trzymał bardzo długo na 4 biegu i nie chciał przerzucić na kolejny bieg, mimo że zwykle już dawno to robił.
Stwierdziłem, że przejadę się w trasę 60 km i zobaczę jak auto będzie się zachowywało (silnik cały czas był nagrzany po wcześniejszej jeździe). Niestety po 10 km auto totalnie straciło moc, zaczął się dziwnie zachowywać, nie chciał przyspieszać mimo pedału "w podłogę". Obroty dziwnie skakały. Ledwo podjeżdżał pod górkę. Zatrzymałem się na parking i obserwowałem obroty na biegu jałowym, które skakały kilka razy z 800-1400 obrotów, po czym się ustabilizowały.

Auto po odstanej nocy jeździ normalnie, przyspiesza żwawo, dobrze zmienia biegi, itd. natomiast jest to jazda po mieście (10-20min.). Problem pojawia się jedynie po dłuższej jeździe.

Czy macie może pomysł skąd wynika w/w problem? Czy może być to problem z vacum pompą lub EGR?
Niestety w komputerze brak błedów.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 mar 2019, 14:16
 pomorskie
#272931
hawkey90 pisze:
24 mar 2019, 12:32

Dodatkowo, mechanik usunął EGR (zostały zaślepki),..... Czy może być to problem z vacum pompą lub EGR?
Niestety w komputerze brak błedów.
Nie wolno ci zaślepić EGR bez zmiany w oprogramowaniu

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
hawkey90 pisze:
24 mar 2019, 12:32
Niestety po tej operacji zaczął wyskakiwać błąd silnika
/.../
Niestety w komputerze brak błedów.
to jest błąd czy go nie ma?