Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By respekt -  05 cze 2019, 19:18
 dolnośląskie
#274761
Witam, mam pytanie i problem.

Ogólnie mam problem z moim 1.9 TDI BKC 2003r z odpalaniem na ciepłym. Dzisiaj podłączyłem VCDS'a i wywala błąd czujnika G62.

Obrazek

Czy może to mieć jakiś wpływ na odpalanie na ciepłym? Czujnik walnięty czy może coś być z instalacją gdzieś przy czujniku?

I taki drugi problem jeśli chodzi o zamek drzwi tylnych.

Gdy otwieram pilotem - słychać, że zamki działają. Gdy zamykam pilotem - kluczykiem - przód się zamyka prawidłowo - tylne drzwi z obu stron nie zamykają się. Jak parę razy powciskam zamykanie to tylne lewe załapią, ale prawe nadal otwarte. Gdy zamykam od środka ryglowaniem lewy tył zamyka się za pierwszym razem, a prawy tył nadal otwarty.

Czy to może być wina kabli ułamanych przy przednich drzwiach? Dodam, że lutowałem je z miesiąc temu, bo przestały działać głośniki w prawych drzwiach przednich. Ale jakoś nie sprawdzałem czy wszystko się zamyka. Czy bardziej może wina zamka? Czy co polecacie sprawdzić na początek?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  05 cze 2019, 21:12
 warmińsko-mazurskie
#274769
respekt pisze:
05 cze 2019, 19:18

Czujnik walnięty czy może coś być z instalacją gdzieś przy czujniku?
Jedno i drugie możliwe. Wpierw sprawdź okablowanie, bo to nic nie kosztuje.
respekt pisze:
05 cze 2019, 19:18

I taki drugi problem jeśli chodzi o zamek drzwi tylnych.

Gdy otwieram pilotem - słychać, że zamki działają. Gdy zamykam pilotem - kluczykiem - przód się zamyka prawidłowo - tylne drzwi z obu stron nie zamykają się. Jak parę razy powciskam zamykanie to tylne lewe załapią, ale prawe nadal otwarte. Gdy zamykam od środka ryglowaniem lewy tył zamyka się za pierwszym razem, a prawy tył nadal otwarty.

Czy to może być wina kabli ułamanych przy przednich drzwiach? Dodam, że lutowałem je z miesiąc temu, bo przestały działać głośniki w prawych drzwiach przednich. Ale jakoś nie sprawdzałem czy wszystko się zamyka. Czy bardziej może wina zamka? Czy co polecacie sprawdzić na początek?
Do sprawdzenia przelotki w drzwiach, jak kabelki całe to zamki pewnie do wymiany