Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By fantapc -  06 cze 2019, 23:06
 wielkopolskie
#274821
Witam,
Dzisiaj stało się coś dziwnego z moim MK5. Po wyjściu z auta chciałem je zamknąć z pilota i auto się nie zamyka. Poszedłem po drugi kluczyk bo pomyślałem że może bateria padła ale z drugiego kluczyka też nie mogłem zamknąć. Odpaliłem auto pierwszym kluczykiem i wjechałem do garażu. Spróbowałem zamknąć raz jeszcze (udało się). Następnie postanowiłem sprawdzić ten drugi kluczyk i ku mojemu zdziwieniu, z drugiego kluczyka nie mogłem odpalić auta (odpaliło na pół sekundy i zgasło) ale o dziwo drzwi z pilota na tym drugim kluczyku udało się zamknąć i otworzyć.

Teraz problem jest taki że pierwszy kluczyk otwiera i odpala auto a drugi kluczyk otwiera ale nie odpala samochodu (na desce jest komunikat o immo).

To wszystko zaczęło się dziać po podłączeniu chińskiego radia.
Wiecie co się mogło stać? Po podłączeniu VCDS pojawiło się kilka błędów:
17978 Engine Start Blocked by Immobilizer P1570 MIL ON
01176 key 008 implausible signal - intermittent
01330 central control module for central convenience (J393) 004 -no signal/communication intermittent
By kuba94 -  07 cze 2019, 10:41
 pomorskie
#274824
Z opisu błędów wychodzi ze nie ma łączenia z imo. Jak inny klucz się łączy to imo w zegarach ok. Czyli pigułka . Ja na początku bym jednak sprawidziłam baterie to najtańsze i najprostsze. A ze leżał sobie klucz to nie znaczy ze bateria nie padła .
By fantapc -  07 cze 2019, 11:08
 wielkopolskie
#274826
No rozumiem ale pigułka przecież nie jest zasilana baterią.
Problem wystąpił nagle przy próbie zamknięcia samochodu z pilota. Nie działał ani jeden ani drugi pilot, nie mogłem zamknąć samochodu, więc wymontowałem to chińskie radio i kluczyki zaczęły zamykać furę. Podłączyłem vaga w celu sprawdzenia błędów, po czym je wykasowałem. Oba klucze zamykają i otwierają samochód z pilota ale tym drugim nie mogę uruchomić samochodu. Czy możliwe że to chińskie badziewie coś namieszało w sterownikach auta i wywaliło drugi kluczyk? Gdzie sprawdzić czy klucze są dopisane do immo?
By fantapc -  07 cze 2019, 16:58
 wielkopolskie
#274835
A-R-T-U-R pisze:
07 cze 2019, 14:13
kluczyki dopisujesz w module komfortu
Dzięki kolego ale oba piloty działają więc nie ma potrzeby nic dopisywać. Chodzi o immo - jeden kluczyk nie odpala samochodu. Opisałem to wyżej dość jasno.
Pozdro
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  07 cze 2019, 18:29
 śląskie
#274836
Immo a pilot open/close to dwa oddzielne elementy.
Jesli pilot zamyka a nie otwiera to jest to wina przeważnie baterii w kluczyku.
Immo niema nic wspólnego z baterią.
Piloty dopisujesz w komforcie a immo w liczniku.
Piloty zrobisz vcdsem a immo vagcomanderm jesli licznik ponizej 06-2006r.
Jesli powyżej to trzeba do elektronika samochodowego podjechac. Robi sie to tak samo jak comanderem po obd2 lecz trzeba inny drogi program.
Any radio zakłóciło tak can ze wysypało immo to mało prawdopodobne bo can radia i immo to dwie oddzielne pary magistrali can.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  07 cze 2019, 19:21
 warmińsko-mazurskie
#274837
A nie można sprawdzić w 25- Immobilaiser Advanced ID(1A), tu chyba pokaże ile kluczy jest zapisanych do immo

Dodano po 6 minutach 43 sekundach:
A tym kluczykiem co nie działa odpalałeś kiedyś auto?
By fantapc -  07 cze 2019, 22:30
 wielkopolskie
#274841
Próbę kradzieży wykluczam, nie bylo takiej opcji. Oba klucze zamykaja i otwiwraja auto. Ale tylko jeden odpala(ten z ktorego korzystam codziennie). Problem jest z tym który leżał w szafie i on nie odpala auta. Vcds pokazuje ze sa przypisane dwa klucze w liczniku. Czy mozliwe jest ze jak mi upadł podczas robienia porządków to cos sie w nim uszkodzilo? Jechac z tym do mechaniora czy kupic ten kabwl o ktorym piszecie? Co sie bardziej kalkuluje?
By fantapc -  07 cze 2019, 23:13
 wielkopolskie
#274844
Auto golf 5 2004 modelowo 2005 1/2fis

Dodano po 12 godzinach 51 minutach 8 sekundach:
Jak wchodzę w 25-immobilezer, następnie 08 Meas. Blocks i grupa 001 to w pierwszej kolumnie mam wartość "NO" na tym niedziałającym kluczyku, który nie odpala auta. Poniżej foto zapożyczone z neta bo sam zapomniałem zrobić.
Obrazek

jak się wstawia foto?

https://ibb.co/JrX40rB
By fantapc -  10 cze 2019, 13:11
 wielkopolskie
#274901
To jaki ten kabelek dokładnie musiałbym kupić? (taki żeby na 100% działał) widziałem że są różne wersje (1.4) (2.5) (3.6)
Jak już odczytam PIN z licznika tym kablem to dodam nowy kluczyk za pomocą VCDS 11.6.0 (mam kabel z e-service.info VAG002).

Dodano po 5 godzinach 3 minutach 48 sekundach:
Ktos cos doradzi w kwestii kabelka bo chce ten temat w miare szybko ogarnac