Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By mmx166 -  10 cze 2019, 16:03
 małopolskie
#274912
witam,
dzis w moim mk5 wystapil dziwny problem. po powrocie z trasy 360km, zauwazylem ze wentylatory kreca sie mimo wylaczonej klimatyzacji, po uplywie 30 min sprawdzam dalej sie zalaczaja i kreca , czy to moze byc zuzyty czujnik temp przy chlodnicy?
Vag nic nie pokazuje , zadnego bledu.
pozdrawiam

Ps na zimnym takze sie wlaczaja dwa wentylatory na maks obrotach pracuja, czyli uszkodzone sa?
Awatar użytkownika
By mmx166 -  11 cze 2019, 9:53
 małopolskie
#274930
A czy wentylator powinien sie czasami sam zalaczyc jak klimatyzacja jest wylaczona?
Dzis zauwazylem , ze na zimnym sie nie wlaczyly, ale zaczynaja swirowac, na zimnym po przekreceniu stacyjki potrafia po 40 sek sie same wlaczyc na najwyzsze obroty, wylacze zaplon, znow wlacze cisza.
Awatar użytkownika
By mmx166 -  14 cze 2019, 21:31
 małopolskie
#275030
Witam
Problem nadal wystepu, wymienilem wentylator duzy na nowy, ale nadaj zalaczaja sie wentylatory czy to na zimnym czy na cieplym silniku.
Czy ktos mial podobnie?
Awatar użytkownika
By mmx166 -  14 cze 2019, 22:42
 małopolskie
#275035
CZujniki sprawdzilem VCDS, pokazuja taka sama temperature.. chyba dobrze?
Zostaje wiazka pod aku.. jej tylko nie sprawdzalem. . ale gdyby byla przerwana badz przetarta czy VCDS nie pokazalby bledu?
Awatar użytkownika
By mmx166 -  15 cze 2019, 10:22
 małopolskie
#275042
Sterownik jest w duzym wentylatorze.. zalozylem nowy caly wentylator duzy.
Problem jest taki ze jak sie wlacza to nie wylacza sie az zaplonu nie wylacze.. mimo ze klima nie jest wlaczona oba sie kreca.
Wszystko bylo ok do ostatniej podrozy:D ma to zwiazek z klimatyzacja ?

Dodano po 1 godzinie 36 minutach 43 sekundach:
Czytalem , ze jeszcze klimatyzacja moze wymusic wlaczanie sie wentylatorow. czy to prawda? W takim razie jesli mam ECOn to modul moze byc uszkodzony?
Awatar użytkownika
By mmx166 -  15 cze 2019, 14:31
 małopolskie
#275064
Czyli w razie w , kupic mozna panel klimatyzacji u mnie jest zwykly ECON, nie jest to jakos drogie.
Wsumie tez mozna podejrzewac ze on sam zalacza. Tylko jak dzis wlaczalem klime to wylaczala wentylatory jak ja wylaczalem. Jezdzac calkowicie bez klimy wentylatory sie zalaczyly same.

Dodano po 21 godzinach 54 minutach 28 sekundach:
Witam, zauwazylem teraz ze na zimnym juz nie startuja, ale za to gdy silnik zalapie temperature same sie zalaczaja.,
ostatnio odpinalem kleme i wyskoczyl blad taki:
01317 control module in instrument cluster (j285)
009 implausible signal intermittent

blad w auto HVAC .
Awatar użytkownika
By mmx166 -  19 maja 2020, 23:00
 małopolskie
#281651
Cześc,

Skonczyła sie tak ze czujnik był walniety, jest ich tam 3 .
Trzeba sprawdzic kazdy jesli ktos ma taka przypadłosc:)
Wentylatory nalezy na koncu sprawdzic, ja wymienilem ten duzy z sterownikiem nadal sie krecily.
Pozatym blad wentylatora VCDS powinien pokazac.

Temat do zamkniecia.
Pozdrawiam