Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By jarek60 -  04 sie 2019, 21:42
 zachodniopomorskie
#276140
Bardzo ważne pytanie dotyczy napinacza rozrządu. Jest nowy rozrząd w pudełku i w rolce napinacza jest zawleczka włożona (przetyczka). KIEDY JĄ WYCIĄGAMY?
1. Po nałożeniu rolki i całego rozrządu przed samym ustawieniem regulacją napinacza?
2. Czy można tą zawleczkę wyjąć wcześniej gdyż służy do zabezpieczenia w transporcie?
3. Do czego służy ta zawleczka czy jej wyjęcie wcześniejsze przed montażem coś spowoduje że napinacz nie będzie spełniał swego zadania?
4. W którym momencie powinno ją się wyjąć?
5. Co zrobić jeśli przed montażem została wyjęta z rolki?
Awatar użytkownika
By jarek60 -  08 paź 2019, 18:48
 zachodniopomorskie
#277546
Odpowiem sobie sam na podstawie opisu serwisowego tego napinacza paska rozrządu.
Zawleczkę wyciągamy po zamontowaniu rolki gdy pasek mamy założony.
Do czego służy zawleczka w napinaczu tylko i wyłącznie do transportu. (fabryczne zabezpieczenie)
Napinacz po wyjęciu zawleczki zaczyna swoją pracę - ponowne założenie zawleczki nie możliwe. (idzie ją tam wcisnąć ale nic to już nie daje ).
Są przypadki że ktoś uprzednio dokonał zwrotu do sklepu (i wyją tą zawleczkę następnie z powrotem założył ) -tego się nie dowiesz do puki nie założysz rolki i nie wyciągniesz zawleczki i poczujesz opór pracy napinacza. inaczej czuć że rolka się bez zwolnienia zawleczki stawia opór przy napinaniu.
W innym modelu napinacza udało się mi założyć taką zawleczkę tylko dlatego że wiedziałem jak był zbudowany i go rozebrałem.
Spotkałem rolkę która się najpierw ustawia i kontruje a następnie zwalnia się zawleczkę.
W większości przypadków jest instrukcja (mimo obrazków nikt nie informuje kiedy wyjąć ) .
Zawsze można ją ponownie ustawić.(naciąg paska).
Pełno filmów na YouTube ale ten moment pomijany.
Chyba wszystko w tym temacie. :PP



WNIOSEK JEDEN ROLKĘ ODBEZPIECZAMY TYLKO PRZED SAMĄ CZYNNOŚCIĄ USTAWIENIA JEJ -NAPINANIA PASKA.