Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Fd good -  14 sie 2019, 22:31
 małopolskie
#276328
Witam wszystkich.
4miesiace temu kupiłem golfa5 1.9 tdi 105km bkc wszystko chodziło bardzo dobrze nie miałem żadnych problemów, a teraz od kilku dni mam problemy z zapalaniem bardzo długo kręci i zapala, czasami w trakcie jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i mruga, i czasami check engine, oraz komunikaty (emission Garage i 2 nie pamiętam) i jak tak długo kręci to tez wyskakuje ta katrola świec żarowych, i podczas jazdy z tą kontrolka samochód troszkę inaczej reaguje np jak odpuszczę gaz to tak delikatnie szarpnie, podpiąlem pod komputer i wskazywało na czujnik położenia wału korbowego więc wymieniłem i nadal to samo. Ostatnio np 3dni nic się nie działo 0 kontrolek ale dziś to samo i bardzo chciałbym z tym zrobić.

Dziś podpiąlem pod komputer i wyskoczyło następujące błędy
1 komunikat błędu z kąta skrętu koł (staly)
2 czujnik obrotów silnika brak sygnału (nieciagly)
3 uszkodzenia sterowanika ecu
4 turbosprężarka doładowanie
5 za mały przepływ spalin w układzie recyrkulacji egr

Proszę o porady, może ktoś się spotkał z podobnymi objawami z góry dziękuję za każdą wskazówkę Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By bOGDAN -  15 sie 2019, 21:07
 dolnośląskie
#276339
wydaje się,że trzeba szukać w wiązce zgniłych kabelków ,przedzwonić połączenia ECU -elektrozawór-czujnik wału itd
zacząć od fragmentu wiązki pod lewym reflektorem tak mi się wydaje .

Ad.5 zawór jest zamknięty lub nie ma sterowania ,brak podciśnienia ,sterowania,szczelności .