Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By przemq -  06 paź 2019, 17:09
 świętokrzyskie
#277455
Pytanko, znalazłem na alle zamiennik chłodnicy spalin do bxeka, tyle tylko że jest on całkiem inny niż normalna która w golfie siedzie (nie stać mnie na nową z serwisu)
Tak na niego patrzę i ni w czort nie mogę załapać czy to będzie pasować (według sprzedającego powinno) , co myślicie?

https://allegro.pl/oferta/nowa-chlodnic ... 8166492491

Najbardziej nie pasuje mi tu ta rura od dolotu gorących spalin.
By przemq -  06 paź 2019, 17:46
 świętokrzyskie
#277457
:eek: , nawet nie wiedziałem że są takie oryginały (znaczy się podobne) za takie pieniądze ( normalnie 1600 trzeba dać)

Czy czasami bls to nie prawie to samo to bxe tylko z innym osprzętem?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 paź 2019, 20:18
 pomorskie
#277463
przemq pisze:
06 paź 2019, 17:46


Czy czasami bls to nie prawie to samo to bxe tylko z innym osprzętem?
BLS z racji tego, iż ma DPF (7GG) lub jest fabrycznie przystosowany do doposażenia w DPF (7GN), ma inną chłodnicę spalin niż BKC, BRU i podobne
Awatar użytkownika
By Anonimek -  06 paź 2019, 20:22
 podkarpackie
#277464
BLS to już "nowsza" generacja. Ja kupowałem używaną oryginalną od właśnie BXE bo mi się rozszczelniła i uciekał płyn chłodniczy. Mała podpowiedź - szukaj z całym zaworem sterowania spalinami bo znając życie sztanga od gruszki będzie urwana lub urwiesz ją przy demontażu chłodnicy a sam zawór zawalony nagarem, aha i były wersje z dospawaną nakrętką w tych miejscach, omijaj je bo jest problem z montażem. No chyba, że oddajesz do mechanika to pewnie i tak kolektor dolotowy wyleci więc nie ma różnicy. Ja to zrobiłem od góry bez demontażu niczego poza starą chłodnicą. Pasuje od BKC, BXE, AVQ i temu podobne.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 paź 2019, 20:26
 pomorskie
#277465
chłodnica BKC, BRU, BXE, BXF

Obrazek

chłodnica BLS, BMM

Obrazek

chłodnica BMN

Obrazek

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Anonimek pisze:
06 paź 2019, 20:22
BLS to już "nowsza" generacja.
Generalnie to jest ten sam silnik tylko z uwagi na DPF ma trochę inny osprzęt
By przemq -  06 paź 2019, 20:35
 świętokrzyskie
#277467
BLS to już "nowsza" generacja. Ja kupowałem używaną oryginalną od właśnie BXE bo mi się rozszczelniła i uciekał płyn chłodniczy. Mała podpowiedź - szukaj z całym zaworem sterowania spalinami bo znając życie sztanga od gruszki będzie urwana lub urwiesz ją przy demontażu chłodnicy a sam zawór zawalony nagarem, aha i były wersje z dospawaną nakrętką w tych miejscach, omijaj je bo jest problem z montażem. No chyba, że oddajesz do mechanika to pewnie i tak kolektor dolotowy wyleci więc nie ma różnicy. Ja to zrobiłem od góry bez demontażu niczego poza starą chłodnicą. Pasuje od BKC, BXE, AVQ i temu podobne.
mówisz o tym "połączonym" bezpośrednio z chłodnicą? U mnie będzie to mechanik robił
Awatar użytkownika
By Anonimek -  06 paź 2019, 20:44
 podkarpackie
#277470
mówisz o tym "połączonym" bezpośrednio z chłodnicą?
Tak, ten zawór steruje kierunkiem przepływu spalin (przez chłodnicę lub bezpośrednio do EGR). Jest tam gruszka z plastikową sztangą która z racji wieku ma prawo się urwać. Sam zawór w środku też może być już zatkany i zdarzyło się, że wymiana zaworu EGR była niepotrzebna. Pomiędzy zaworem chłodnicy a chłodnicą jest metalowa uszczelka, w ASO trochę kosztuje a lepiej mieć w razie czego dwie.
Generalnie to jest ten sam silnik tylko z uwagi na DPF ma trochę inny osprzęt
Inny wałek, inne pompki :blush:
Awatar użytkownika
By Anonimek -  06 paź 2019, 21:03
 podkarpackie
#277473
Dla sprostowania żeby ktoś nie pomyślał, że osprzęt to np. inny alternator bo dla wielu 1.9TDI to jeden i ten sam silnik :tooth:
Kiedyś nagrałem filmik, widać tam chłodnicę i co się działo jak była nieszczelna. To tak na przyszłość jakby ktoś szukał.
Włączyć napisy do filmu

https://youtu.be/rX9njtkqUiM
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 paź 2019, 21:43
 pomorskie
#277475
Anonimek pisze:
06 paź 2019, 21:03
Dla sprostowania żeby ktoś nie pomyślał, że osprzęt to np. inny alternator bo dla wielu 1.9TDI to jeden i ten sam silnik
no już bez przesady :D , z małymi różnicami to jednak ciągle ten sam 1.9 TDI PD