Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By krisv -  12 lip 2010, 16:05
 mazowieckie
#27856
Witam

Myslalem ze nie bede mial przyjemnosci pisac o swoim golfie ale niestety i na mnie czas przyszedl.

W ten weekend mialem dosyc nazwijmy to duzy wyjazd i zrobilem swoim jakies 700km, w zwiazku z tym ze w pewne miejsce mi sie dosyc bardzo spieszylo miejscami jechalem dosyc szybko predkosciami do 190 kmh( oczywiscie starajac sie nie stwarzac zagrozenia dla innych ) . Pozniej juz jakies 100km przed domem juz do 110 90 kmh i zaczelo mi cos swierszczyc z pod maski a dokladniej dzwiek jaki najlepiej oddaje ten dzwiek to jest jak jak kiedys dzieci w szpryczy od rowerow karty wsadzali zeby pykalo,
Objawy jakie zauwazylem
-napewno kolo dwumasowe ktore juz dawalo o sobie znac jest sporo glosniejsze
-ja silnik jest na biegu jalowym przy wcisnietym sprzegle jak reka odjal
-dzwiek ten sie pojawa tylko jak biegi sa zasprzeglone
-jak przyspieszam nazwijmy to bardzo ale bardzo powoli to to jest to prawie nie slyszalne
-jak normalnie przyspieszam strasznie pika pycze jak zwal tak zwal
-sprzeglo troche nazwijmy to troche dziwnie lapie pod koniec jak zasprzeglam bieg
-spalenie wedle komputera jest takie same jak i bylo
-zadnych komunikatow na zwylkym MFA nie bylo ani tez kontrolek

Dzis jeszcze podjade do mechanika
Moim zdaniem juz dwumas daje ciala i sprzeglo tez sie do akcji zedenerwumy wlasciciela przed wyjazdem wakacyjnym przylaczylo :/

Na pierwszym biegu slabo to slyszec ale czym wyzszy bieg tym gorzej ( lub wedle mojego myslenia opor dla silnika tym glosniej )

Na jalowym + wcisniete sprzeglo robile tzw przegazowke i jak zwykle mini dymka puszcza ale turbawka chyba jest ok wiec raczej wydaje mi sie jest cos z ukladem przeniesiena napedu.

A co wy o tym myslicie ??

Za kazda sugestie bede wdzieczne.

Ps samochod ma rowne 150 000km na liczniku sprzeglo nie ruszane i to samo z kolem dwumasowym.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2010, 12:50 przez krisv, łącznie zmieniany 1 raz.
By krisv -  12 lip 2010, 16:20
 mazowieckie
#27858
Hm co do Vmax to bylo to odcinek 60 km nie sunelem 500km na vmax . I nie bylo naywijmz to palowania typu palenie sprzegla zawsze dawalem mu odetchnac co jakas tam chwila.

Przynajmniej mam takie wrazenie.
Wlasnie to dymka by mi nie puszczal ?? przy zwalonej turbawce??
I kolejna rzecz jesli silnik jest na biegu jalym wysprzeglony i jak go wkrecam to nie ma tego dzwieku.
By krisv -  13 lip 2010, 0:23
 mazowieckie
#27890
Gadalem z tel z mechanikiem i powiedzial abym ( jak mamy glowice w 1,9 na gorze jest taki maly czarny nazwijmy waz ktory pozniej leci do duzej czarnej rury ) odpial ten wezyk i sprawdzil czy tam nie ma oleju , sprawdzilem i nie bylo zadnego oleju.
Powiedzial ze pewnie suszara pewnie bedzie ok.
A co do trybu jazdy to bylo nazwijmy to jakies 400km+ spokojna jazda do 120 kmh jakies 60 km wlasnie tego trybu b szybkiego i pozniej zanim dojechalem do domu zrobilem 140 km dosyc wolnym tempie do 100kmh i nie dopuszczalem do tego aby silnik mocno rozgrzany nagle gasic .
Jutro sie wiecej dowiem podjade do mechaniora w koncu.
By bercik-20 -  13 lip 2010, 18:50
 pomorskie
#27910
Ja jak lece po niemieckiej autostradzie to potrafie 210 na tempomacie trzmac przez 300 km i jakos suszara nie pada. silnik 1,9 po wirusie. Tylko spalanie wtedy od 10 do 13

wyglada na sprzeglo. ta predkosc 190 co pisales na trasie mu krzywdz nie zrobila,

samochod ma dobre chlodzenie i nie jest tak skonstruowany zeby suszara od razu padala.
Awatar użytkownika
By krz_p -  13 lip 2010, 19:17
 wielkopolskie
#27912
bercik-20 pisze:Ja jak lece po niemieckiej autostradzie to potrafie 210 na tempomacie trzmac przez 300 km i jakos suszara nie pada.
przy +35 stopniach na zewnątrz?
Awatar użytkownika
By malydaras -  13 lip 2010, 20:29
 mazowieckie
#27918
bercik-20 pisze:Ja jak lece po niemieckiej autostradzie to potrafie 210 na tempomacie trzmac przez 300 km i jakos suszara nie pada. silnik 1,9 po wirusie.
Chcesz powiedzieć , że utrzymujesz obroty 4200-4300 przez 1,5 godziny?
By krisv -  13 lip 2010, 22:09
 mazowieckie
#27923
Co do kwestii ma dobre chłodzenie , czytałem na innym forum gdzie użytkownik miał wirusa z lipnej firmy V-tech. I przy nazwijmy to maks przeciążenie i maks speed stopił sobie tłok: /

Z reszta jak w takie upalne dni mocniej depczesz to z czasem samochód lekko muli akurat to w kilku TDI zauważyłem.

Myślę ze powinieneś uważać jeśli chodzi V maks chyba ze zmienisz chłodnicę na ta z 2,0 TDI BKD. Jak się nie myślę pasuje plug&play.

Dzis niestety nie udało mi sie odwiedzic mechanika :P ale bede musial jutro zdam sprawozdanie :)

Wlasnie bym zapomnial podczas tej mojej szybkiej jazdy nie wchodzilem w czerwony zakres obrotów ( z reszta nigdy nie robilem i nie radze robic tego w TDI )

Pozdrawiam.
By KriSSo -  13 lip 2010, 22:34
 zachodniopomorskie
#27925
Krisv, czy ten dźwięk masz stale, czy tylko w upale jak auto nagrzane. Inaczej - czy gdy jedziesz z rana i motor jest zimny, masz te same odgłosy, czy nie?
By krisv -  13 lip 2010, 22:45
 mazowieckie
#27926
Oglosy sa stale tzn takie mam przynajmniej wrazenie niezaleznie od rozgrzanego lub zimnego silnika.

Mysle ze zwalszcza ze po tych 60 km szybkiej jazdy spokojnie jechalem nic nie brzeczalo ani pierdzialo wiec mysle ze nie przyczynilo sie to cos w duzym stopniu.
Ale to jest tylko moje widzi misie :P

tez mi sie nie wydaje a turbinka padla bo swiszczy tak jak zwykle, stan oleju na takim samym poziomie jak 3 tys temu kiedy olej zalewalem.

Tak jak pisalem powyzej mechnik mowil abym sprawdzil przewod nad glowica czy sie tam olej nie zebral ( na szczescie nie ) .

A jesli to jak ja sam podejrzewam kolo zamachowe i sprzeglo to ja u siebie napewno zamontuje sprzeglo od VR6 i kolo jednomasowe :)
a czemu bo skoro np MR Motors do zrobionych zwirusowanych silnikow montuje jednomase to chyba nie jest jakis zly patent.

Jedyny minus jaki usłyszałem na temat jedno-masy ze na skrzyni biegow moze sie odbic ale wiecej jest na szczescie pozytywnych niz negatywnych opinii.

Sory za chaotyczny sposob pisania :)

Pozdrawiam
By krisv -  14 lip 2010, 9:23
 mazowieckie
#27940
No wlasnie tak mi sie wydaje , dziadyga przed urlopem mnie zaskoczyl :P

Dzis do mechanika w koncu podskocze a druga sprawa jak ktos ma wiecej informacji dot kola jednomasowego i sprzeglo z VR6 do 1,9 TDI to piszcie kazda opinia mile widziana.

Moze ktos sie z was z tym spotkal.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 41