Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Stratoss -  01 lis 2019, 8:40
 łódzkie
#278104
Witam taki problem, po nocy ciężko cholernie kręci do tego stopnia że się kontrolki odrazu świecą po pierwszym obrocie wału na desce ale po 2 obrotach zapala . Zrobi dwa wolne obroty i odpala ale kontrolki ESP /ABS się świecą i inne, zgasze auto po nawet 5 sekundach i już słychać że dużo szybciej się kręci odpala od strzała. Aku ma trochę ponad pół roku, centra futura. Raz lub dwa zrobił mi że po przekreceniu na rozruchu cisza, po ponownym przekreceniu bez problemu odpalił. Czyżby rozrusznik padał? Jakieś pomysły co gdzie zobaczyć? Bo narazie nie ma mrozów, a jak przyjdzie - 15 to w życiu mi nie zakręci rozrusznik.

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
Do tego po dłuższym postoju około 2 h czasem słychać przy odpalaniu jak by zrobił np pełny obrót i pół, i taki dziwny dźwięk wtedy jest jak by przerwal czy się przyciąć chciał ale to rzadko.
By Stratoss -  08 lis 2019, 16:13
 łódzkie
#278318
Jestem po regeneracji rozrusznika, silnik kręci jak oszalaly więc jest dobrze, ale po nocy mimo wszystko że auto odpala od strzała przy niskich temperaturach na chwilę podczas kręcenia świeci się ABS esp i ciśnienie w kołach, po czym gaśnie i tyle. Błędów brak prócz jednego w central electric o can one wire, lewego poboru nie mam. Aku ma 11 miesięcy, na ciepłym sprawdzałem spadek V jak kręci i spada do 10.8 v z 12.4 więc na ciepłym jest dobrze. Czy po nocy może stawiać wszystko większy opór? Prąd w aku spada na rozruchu poniżej 10v i temu to świeci? Czy jak na zimnym go zmierze i zejdzie poniżej 10 lub nawet do 8 to znaczy że aku złom po mimo że na ciepłym jest dobrze? Proszę o poradę

Dodam że czytałem na innych forach i u większości winą był aku lub rozrusznik, masy też mam wyczyszczone. Mój był patrzony na specjalnych testerach i wyszlo że jest dobry już nie wiem gdzie szukać. Jutro pierwszy rozruch jeszcze zmierze, lub naladuje ten i zobaczę