Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By leoncjo -  12 lis 2019, 0:06
 małopolskie
#278401
ostatnie stojac dłuzej (kilka min) samochodem czuc zapach spalin w kabinie..nie mogę znaleść nieszczelność pobieżnie..czy to uszczelka miedzyblokiem a turbo?
By MENTOCH -  12 lis 2019, 12:38
 lubuskie
#278407
Mam ostatnio podobny problem (silnik 2.0 BMM).
Na początku od czasu do czasu było czuć tylko jakby spaliny, teraz do zapachu spalin dochodzi jeszcze zapach jakby spalonego olej.
Ostatnio po przegonieniu auta po autostradzie i zatrzymaniu się na stacji zauważyłem, że spod maski wydobywa się jakby mgiełka i w kabinie było czuć silny zapach spalonego oleju. Po podniesieniu maski okazało się, że dym wydobywa się z jakby za turbiny (między przegroda kabiny a silnikiem). W pierwszym momencie widząc to chciałem łapać za gaśnice (bałem się zapłonu). Po dymiło około minuty i przestało. Chyba wychodzi na to, że mam gdzieś nieszczelność i prawdopodobnie olej dostaje się na rozgrzane elementy (turbina, kolektor). Niestety nie wiem jak to za bardzo zweryfikować - skąd dokładnie to leci. Wszystko jest z tyłu między przegrodą a silnikiem - jest mało miejsca i nic nie widać. Czy od spodu dałoby się tam dostać i coś dojrzeć???
By leoncjo -  13 lis 2019, 21:12
 małopolskie
#278436
Na kanale oglądałem plecionke i nie wyczulem tam przedmuchu spalin... Jeszcze raz muszę dokładniej obejrzeć... Bo słychać glosniejszy odgłos jadąc na niskich obrotach
By jerryxxxx1 -  12 kwie 2024, 11:50
 małopolskie
#290993
Witam kolegów rozwiązaliście problem wtedy z tymi spalinami w aucie bardziej Spalony olej czuć tylko na postoju niedawno kupiłem Golf 5 bls I właśnie tak się dzieje jak u was