Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By olej_87 -  22 sty 2020, 20:05
 łódzkie
#279654
witam pacjent golf v 1.9 bkc 2004 .
Wczoraj zapaliła mi się czerwona lampka kierownicy tj wspomagania i przestało ono działać. Sytuacja zdazyla się po nocy jak chciałem jechać do pracy. sprawdziłem bezpiecznik w środku auta chyba 3 u góry od lewej jest ok obok aku na kablu jest ok wypiłem wtyczkę która dochodzi do silnika wspomagania tam gdzie dochodzi stałe napięcie 12v i owe tam jest. Na kompa jestem umówiony w sobotę. Może macie jeszcze jakiś propozycje co mogło się stać i gdzie można szukać. Dodam że to pierwszy taki przypadek.
By olej_87 -  23 sty 2020, 7:44
 łódzkie
#279662
Widziałem tam jeszcze dwie kostki z przewodami w jednej 2 przewody w drugiej nie wiem bo nie widać. Ani jednej ani drugiej nie mogłem wyciągnąć bo dostęp jest straszny. A czy po podłączeniu do kompa wyjdzie czy to servomotor padł czy wiązka uszkodzona czy to raczej będzie taki błąd ogólny z którego nic nie będzie wynikało.


i jeszcze jedno podobno przy kierownicy jest jakiś czujnik kąta skrętu może to on? nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym ale od pewnego czasu ciężko mi się przekręca kluczyk w stacyjce i blokada kierownicy po wyjęciu kluczyka często nie wskakuje.
By olej_87 -  23 sty 2020, 21:00
 łódzkie
#279675
Ładowanie jest ok 14V aku jest też ok żadnych problemów z odpalaniem 12,6 na zgaszonym. A dziś był jeszcze taki myk że kontrolka zgasła podczas jazdy i wspomaganie wróciło i po ok 1km znowu zapaliła się kontrolka i zniknęło.