Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#286575
Cześć,
mam super karoserie w dieslu (silnik uszkodzony) i chciałbym dokonać wymiany silnika na mojego 1.6mpi. Proszę o informacje czy taki zabieg jest w ogóle możliwy. Co czeka mnie prócz wymiany pompy paliwa, baku, wlewu paliwa? Czy wiązka elektryczna dieslowska różni się od benzyny? jak z łapami silnika? Chciałbym uzyskać jak najwięcej informacji na ten temat.

dzięki pozdrawiam
#286582
Tak dla jasności bude oraz wszystkie części z 1.6mpi również posiadam (obecnie jeżdżę tym autem). Właśnie to chciałem usłyszeć, że da się to zrobić. Tylko jeszcze jedno pytanie, o wiązkę elektryczną jedyne co mnie powstrzymuje przed tym
to bebeszenie wnętrza i przeciąganie wiązki elektrycznej. Czy ona jest w całości przez całe auto jako jedność, czy może jest gdzieś łącznik rozdzielający w komorze silnika bym mógł podmienić na wiązkę z benzyny?
Jeżeli półosie trzeba wymienić to rozumiem zwrotnice również.

Ok, dziękuję Wam za odpowiedzi, jeżeli się na to zdecyduje to widzę, że czeka mnie ogrom pracy.
Jeszcze odnośnie papierologi to liczyłem się z tym, tylko nie rozumiem dlaczego miałbym mieć problem na przeglądzie?
Silnik to część zamienna, wydawało mi się, że wystarczy zgłosić w wydziale komunikacji zmianę silnika, tym samym wyrobić nowy dowód i po problemie.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  28 cze 2021, 15:34
 warmińsko-mazurskie
#286583
Tak by było gdybyś zmieniał na taki sam, a tu nie dość, że zasilanie z Diesla zrobisz benzynowy inna pojemność, także nie wiem, czy diagnosta tak od ręki Ci podbije papier. Pewnie będzie trzeba powołać jakiegoś biegłego żeby podbił jakiś dokument, że wszystko zostało zrobione ze sztuką, który diagnosta ma taką wiedzę, żeby to stwierdzić. Masz jeszcze normy spalin które po vinie są gdzieś odnotowane w systemie i masz je spełniać. Pewnie jest to możliwe, ale radzę Tobie zapytać się przed robotą, żebyś na darmo się nie narobił.

Dodano po 4 minutach 23 sekundach:
I jeszcze pewnie trzeba papier, że zostało to zrobione przez jakiś wykwalifikowany warsztat. Może to nie być takie proste jak Ci się wydaje