Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#286627
Witam, mam problem z moim golfem V 1.9TDI BKC. Podczas jazdy nagle jest takie szarpnięcie, jakby silnik przygasł. Nie objawia się nigdy na postoju. Nie ma różnicy czy jest rozgrzany, czy nie. Zazwyczaj te szarpnięcia występują przy przyspieszaniu, a czasem też przy delikatnym ruszaniu potrafi zgasnąć.

Do tej pory sprawdzone zostało:

- komputer nie pokazuje żadnych błędów
- została wyczyszczona zmienna geometria turbiny
- EGR rok temu został wymieniony i teraz wyczyszczony (pracuje prawidłowo)
- wszystkie wężyki podciśnienia zostały sprawdzone
- map sensor podmieniony
- przepływomierz podmieniony

Czasem gdy przerywa mrugnie kontrolka od świec żarowych (świece są sprawne).
Na komputerze w parametrach rzeczywistych wchodząc w wykres korelacji pompowtrysków widać wachnięcia i spadki, ale to chyba normalne jeśli przerywa.


Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Bardzo proszę o poradę i wskazowki. Wiem, że pasowało by oddać pompowtryski do sprawdzenia, ale to spory koszt, więc na razie pisze tutaj, może ktoś doradzi co mogę jeszcze sprawdzić. :wall:
#289035
jarek88 pisze:
13 maja 2022, 14:53
Hudini pisze:
09 lip 2021, 22:39
Czujnik podmieniony, dalej szarpie.
Sprawdziłem wiązkę pompowtryskow podoginalem piny. Dalej przerywa. Proszę o pomoc....
Witam, czy udało Ci się rozwiązać problem i jak tak to co było przyczyną? Mam podobne objawy u siebie. Pozdrawiam

Problem rozwiązany a przyczyną były popękane kable w wiązce czujnika położenia wału. Po tym jak auto szarpało pojawiał się błąd jak poniżej. Gdy auto pracowało na wolnych obrotach pociągnąłem za kable od czujnika położenia wału i nagle auto zgasło, więc odpiąłem wtyczke i zacząłem sprawdzać kabelki i okazało się że byly bardzo mocno popękane. Po naprawie wiązki auto pracuje bez problemów nie szarpie i nie gaśnie podczas ruszania.
Kod: Zaznacz cały
ECU: 01. Jednostka sterująca silnika
Volkswagen: P0322 Engine Speed ​​Sensor-G28: No Signal; Engine speed sender G28 no signal