Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Elstachniko -  07 cze 2022, 23:53
 podkarpackie
#289002
Witajcie . Otóż mam problem ze swoim golfem być może przez głupotę
Wymieniałem klocki tarcze oraz zaciski tył najprawdopodobniej popełniłem głupi błąd przy wymianie zacisków (zgubiła mnie rutyna starych rupieci ) nie zacisnąłem wężyka i wylał się płyn i powstał problem z hamulcem nie poradziłem dałem do mechanika i niby odpowietrzyl ale nie jest taki jak był przed mianowicie delikatnie wpada pedał i mam wrażenie jak bym miał awaryjnie hamować to pewnie bym nie zdarzył czy jestem teraz w stanie odpowietrzyć go metoda "pompuj puść " oczywiście wcześniejszym zapłon "włącz-wylacz " czy tak zapowietrzylem pompę że raczej mi to nic nie da ?? Proszę o poradę z góry dzięki

Dodano po 17 minutach 29 sekundach:
Dodam jeszcze że podczas odpowietrzania za pierwszym razem u siebie żona nie zrozumiała i puściła pedał a ja odkręciłem odpowietrznik a mechanik zekomo robił to maszyna nie wiem czy też kompa podpinali ale przed dojazdem do niego nie było wcale a jak żona odebrała i sobie go sprawdziłem to jest już ale taki w 70% no i jeszcze jak dociskam pedał to w pewnym momencie jest taki dźwięk " kliknięcia " gdzie wcześniej tego nie było .
By wojtek2626 -  08 cze 2022, 13:50
 dolnośląskie
#289008
Najłatwiej jest odpowietrzyć mając VCDS może być problem ze pompa ABS nie jest do końca odpowietrzona i wtedy długo się schodzi aby dobrze odpowietrzyć cały układ.
By carolsz -  09 cze 2022, 16:48
 dolnośląskie
#289012
jak zakładałeś nowe zaciski, bez płynu to możliwe, że w tłoku jest powietrze, najlepiej zdjąć zacisk z prowadnic, przewód z płynem podłączony i z odkręconym odpowietrznikiem wkręcić tłok w pozycji tłok skeirowany do podłogi- wtedy ciśnienie wypcha powietrze. tak kilka razy aż przestanie pojawiać się powietrze (załóż przezroczysty wężyk na odpowietrznik, za każdym razem jak wypychasz tłok pedałem zakładaj zacisk na prowadnice, zakręć odpowietrznik aby ci tłok nie wyskoczył bo się rozszczelni).

po tym zawsze kilka razy trzeba mocno zahamować na pustej drodze aż włączy się abs - podobno wtedy pompa się adaptuje, pedał łapie wtedy coraz wyżej im wiecej hamujemy.

nigdy nie robiłem odpowietrzania przez vcds, a zmieniałem zaciski już kilka razy, pedał bierze wysoko. na początku nie jest może tak samo, ale po kilku hamowaniach wraca do normy.
By Elstachniko -  03 lip 2022, 19:07
 podkarpackie
#289113
Super dzięki za poradę będę miał nauczkę i naukę na następny raz i napewno się przyda porada . Co do hamulca zawiozłem do mechanika odpowietrzyl niby jakoś obchodził to w jakiś inny sposób i maszyna do odpowietrzania i niby jest ale docieram klocki i pewnie jeszcze zaniedlugo jeszc,e raz odpowietrze