Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By darecki -  02 sty 2017, 11:30
 mazowieckie
#245111
A znasz kogoś kto robił coś u nich? Chodzi mi czy to sprawdzona firma?

Robił może ktoś regenerację DPF? Działa to długo później czy lepiej się nie bawić w to, wyciąć i mieć spokój?
By darecki -  02 sty 2017, 18:26
 mazowieckie
#245140
Ja im więcej czytałem tym głupszy byłem...
Większość ludzi i mechaników/chiptunerów mówi WYCINAJ. Ale spróbuję regeneracji i zobaczę co to warte. Trochę szkoda mi kasy na eksperymentowanie, ale zaryzykuję.

Jak jechałem do nich do warsztatu to zaczęła mi migać spirala od świec żarowych. Piewszy raz tak mi sie zrobiło.
Awatar użytkownika
By Budżak -  02 sty 2017, 18:45
 mazowieckie
#245146
darecki pisze:Ja im więcej czytałem tym głupszy byłem...
Mam podobnie. :oczko:

Ostatnio byłem w R Performance pod kątem programu w Golfie i Witek odradzał wycięcie. Mi nigdy kontrolki się nie świeciły, błędów nie wywala, a co kilka dni obroty podwyższone i dym jak z parowozu.
By darecki -  02 sty 2017, 18:58
 mazowieckie
#245148
R Performance to niegdyś MrMotors. Robilem u nich program na poczatku 2011 i też mi odradzali jak chciałem wyciąć dpfa. I w sumie dobrze. 5,5 roku przejeździłem bezproblemowo.

Śmiało ich mogę polecić.

Mi zaczęło wariować w piątek. Wcześniej nie miałem problemów. Raz w roku kontrolowalem stan i zawsze było ok.
A dzisiaj to kontrolka dpf, check engine oraz migająca spirala :).
Awatar użytkownika
By Budżak -  02 sty 2017, 20:12
 mazowieckie
#245171
darecki pisze:R Performance to niegdyś MrMotors. Robilem u nich program na poczatku 2011 i też mi odradzali jak chciałem wyciąć dpfa. I w sumie dobrze. 5,5 roku przejeździłem bezproblemowo.

Śmiało ich mogę polecić.
Też tam robiłem już kilka aut, znajomi również. Problemów nigdy nie było.
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  03 sty 2017, 10:04
 zachodniopomorskie
#245239
Może za bardzo miałeś podkręcony silnik lub już dość znaczny przebieg i waliło sadzą. Co teraz masz wywalony? Kolega kiedyś miał to samo, kupił nowy w ASO i dalej się zapychał, okazało się ze silnik i osprzęt już nie za bardzo wydolny i musiał go usunąć.
By darecki -  03 sty 2017, 15:12
 mazowieckie
#245277
Radauskas pisze:Też mi się czesto wypalał ( co 100km ) i też tam dałem do regeneracji. 370,- poszło w błoto. Nic się nie zmieniło.
Nie strasz mnie :). Mnie wyjdzie trochę więcej, bo za demontaż i montaż jeszcze muszę zapłacić.
Nie chciałem w innym miejscu wyjmować i do nich zawozić, bo jak będzie coś nie tak (tfu tfu) to nie będzie zwalania winy, że źle zdemontowany/zamontowany itp.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 34