Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By darecki -  15 lut 2018, 11:26
 mazowieckie
#262027
Macie może jakiegoś sprawdzonego elektryka/elektronika samochodowego?

Rok temu regenerowałem dpf i po tym miałem cały czas problemy z czujnikiem spalin g450.
Co chwila oddawałem auto do serwisu, coś poprawiali i cały czas mam problemy.
Od lipca do grudnia było ok. Jak pojawiły się mrozy to znowu mam problemy.

Czujnik g450 był wymieniany wielokrotnie na inny.

Z moich obserwacji i domysłów wychodzi, że mam gdzieś przerwę/przebicie na jakimś kabelku, ale nie wiem jak to namierzyć.
Moje podejrzenia wzięły się stąd, że podczas jazdy z podpiętym komputerem na blokach 074 i 075 co jakiś czas wyskakuje ERROR zamiast podawania wartości. Jak kliknę GO to jest ok.

Wydaje mi się, że kable na mrozie robią się twarde i wtedy pojawia się problem. Ostatnio jak jechałem w dłuższą drogę to po rozgrzaniu silnika, skasowaniu błędu było długi czas ok. Aż samochód postał na mrozie przez noc i znowu problem. Zaświecona kontrolka CHECK ENGINE.

Pojawia się albo 001137: Implausible Signal, albo 001139: Signal too High.

Ma ktoś jakieś pomysły? (oprócz takiego żeby wyciąć DPF i wyłączyć go programowo :) bo na taki sam wpadłem :) )
By darecki -  05 paź 2018, 14:13
 mazowieckie
#268500
Piszę tego posta bo może ktoś się boryka z podobnym problemem.

W marcu tego roku usterka została namierzona i naprawiona.

Moje podejrzenia były właściwe. Była przerwa na przewodach w wiązce. 2 przewody zostały wymienione na uszkodzonym odcinku i już pół roku mam spokój. Auto śmiga tak jak powinno.

W czerwcu rozsypało mi się jedynie turbo :/. Wymieniłem na nowe i jest spokój.
Podobno mogło paść od problemów z DPF bo dostawało co chwila wysokie temperatury.

Włożyłem nowe i jak na razie znowu go lubię :).
Awatar użytkownika
By Maćkowiak1977 -  18 lut 2022, 21:03
 łódzkie
#288368
Trochę odgrzeje temat chodzi mi o konkretne opinie na temat DPF. Czy ktoś wywalił dpf i zostawił samą puszkę i oczywiście wywalił go z Softu jaki różnice w jeżdzie czy lepiej się zbiera i ogólnie jakie plusy i może jakieś minusy,A chodzi o golfa BMN 2007r .I jeszcze czy chipa robić z dpf czy lepiej go wywalić
By Marcelix -  09 mar 2022, 18:03
 podlaskie
#288495
Dzisiaj chciałem dla kolegi zbadać auto pod kontem zapełnienia filtra DPF po podłączeniu VCDSa łączy się ze sterownikiem, ale bloki pomiarowe nie podświetlają się i nic nie mogłem odczytać jedynie autoscan. :hmmm:
Pacjent: Audi A4 B8 2.0TDI 2015r Czy możecie coś podpowiedzieć w tej kwestii?
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34