Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By marcin3f -  31 sie 2010, 21:09
 -------
#29412
Witam, potrzebuję mapy do silnika 1,9 tdi 105 km o symbolu BKC. Mój golf v ma problemy z odpalaniem "na ciepło" i chciałbym rozwiązać ten problem. Przy okazji chciałbym się dowiedzieć czy gdybym zakupił galletto 1260 i sczytał ecu z innego samochodu z identycznym silnikiem bez tego problemu i wgrał go do mojego, czy to może się udać?
By bercik-20 -  01 wrz 2010, 18:39
 pomorskie
#29421
Ja osobiście dwa golfy tak zrobilem, zgralem mape z mojego bru 90ps (po chipie) i wgralem do golfa 1,9 bkc 105


Moj koniec 2005 roku


golfy do ktorych wgralem bkc 2005 i 2004 programem galetto
By bercik-20 -  01 wrz 2010, 21:05
 pomorskie
#29425
marcin3f pisze:A co z innymi danymi np. imobilizera, przebieg itp. nie trzeba ich zmieniać?


wgrywasz mape ecu do komputera takze nic sie nie zmienia anie przebieg ani imo
By remik71 -  06 wrz 2010, 14:21
 -------
#29558
bercik-20 pisze:Ja osobiście dwa golfy tak zrobilem, zgralem mape z mojego bru 90ps (po chipie) i wgralem do golfa 1,9 bkc 105


Moj koniec 2005 roku


golfy do ktorych wgralem bkc 2005 i 2004 programem galetto
To niezły z Ciebie ryzykant. Jak te golfy "rzuciłyby palenie" to umiałbyś postawić je na nogi?
Te kompy miały flash 1MB, dlatego ten zabieg miał jakąś tam szansę.

A co do autora postu, to podaj numerki sterownika.

Pozdrawiam
By bercik-20 -  06 wrz 2010, 20:00
 pomorskie
#29573
Bez problemu postawilbym je na nogi tyle, ze musialbym zdjac podszybie i dostac sie do kompa. Mam blisko siebie znajomego elektronika ktorz przywrocilby mi u siebie na stole.

mialem tak przy wgrzwaniu mapz do superba 1,9 tdi fabryczne 130 ps.


W momencie wgrzwania przywiesil sie. Tyle ye superb ma komp jak passat czzli moment wyjety.


Najwazniejsze abz zgrac swoja mape na kompa, a przy samym zgrywaniu nic nie uszkodzimy.
By remik71 -  06 wrz 2010, 21:14
 -------
#29576
Myślałem, że masz zawsze bdm pod ręką, a masz kolesia - to wystarczy. W superb jest edc15 i 29F400, lub 29F800, także ożywienie to max 20 min.
Owszem zawsze trzeba zrobić backup, ale nie uratuje Cię to w przypadku EDC16 U31 (2MB flash).
A wiesz dlaczego?
By marcin3f -  14 wrz 2010, 18:19
 -------
#29929
Informuję,że zabieg się udał tzn. zgrałem mapy z jednego golfa z silnikiem bkc i wgrałem do drugiego- wszystko działa. Niestety nie pozbyłem się problemu z odpalaniem na ciepło.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 wrz 2010, 21:20
 pomorskie
#29937
marcin3f pisze:Informuję,że zabieg się udał tzn. zgrałem mapy z jednego golfa z silnikiem bkc i wgrałem do drugiego- wszystko działa. Niestety nie pozbyłem się problemu z odpalaniem na ciepło.

bo zamieniłeś jedną na drugą identyczną, szkopuł moim zdaniem tkwi w tym, żeby poprawić fabrykę czyli zmodyfikować mapy startowe a ty skopiowałeś to co miałeś wcześniej, nie sądzę aby BKC miały różniące się od siebie mapy robione pod konkretny egzemplarz - z fabryki wychodzi wszystko na jedno kopyto\\gdybyś wgrał mapy od chipowanego BKC to wówczas powinna być poprawa, po drugie VAG-iem bardzo nieznacznie można zwiększyć rozruchową dawkę paliwa ale niestety nikt nie zna (lub nie chce udostępnić) loginu dla adresu [01-silnik]
By marcin3f -  14 wrz 2010, 22:27
 -------
#29940
no,ale ten drugi bkc odpala bez problemu. A może mam jakiś problem hardwarowy, którego nie da się zdiagnozować elektronicznie. np. przypchany wtryskiwacz, choć to chyba mało prawdopodobne, bo zauważyłbym jakiś spadek mocy.
By marcin3f -  14 wrz 2010, 22:31
 -------
#29941
Może ktoś z was ma modyfikowane mapy pod tym względem? Chciałbym też nauczyć się takich drobnych modyfikacji map. Może polecicie jakiś najprostszy program ?
By remik71 -  14 wrz 2010, 23:28
 -------
#29945
mettenos pisze:
marcin3f pisze:Informuję,że zabieg się udał tzn. zgrałem mapy z jednego golfa z silnikiem bkc i wgrałem do drugiego- wszystko działa. Niestety nie pozbyłem się problemu z odpalaniem na ciepło.

bo zamieniłeś jedną na drugą identyczną, szkopuł moim zdaniem tkwi w tym, żeby poprawić fabrykę czyli zmodyfikować mapy startowe a ty skopiowałeś to co miałeś wcześniej, nie sądzę aby BKC miały różniące się od siebie mapy robione pod konkretny egzemplarz - z fabryki wychodzi wszystko na jedno kopyto\\gdybyś wgrał mapy od chipowanego BKC to wówczas powinna być poprawa, po drugie VAG-iem bardzo nieznacznie można zwiększyć rozruchową dawkę paliwa ale niestety nikt nie zna (lub nie chce udostępnić) loginu dla adresu [01-silnik]
Dokładnie tak.