Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By sopel_95 -  14 maja 2016, 19:13
 mazowieckie
#228032
Ten z linku jest taki sam jak u mnie w BKC :) a BRU jest bliźniaczy do BKC, różni się tylko softem więc spokojnie możesz brać. Tylko aby to nie był jakiś chiński zamiennik z napisem Wahler :fluff:
Awatar użytkownika
By Niecik -  14 maja 2016, 21:10
 śląskie
#228046
sopel_95 pisze:Ten z linku jest taki sam jak u mnie w BKC :) a BRU jest bliźniaczy do BKC, różni się tylko softem więc spokojnie możesz brać. Tylko aby to nie był jakiś chiński zamiennik z napisem Wahler :fluff:
Dzięki za info, biorę tego z linku będę miał święty spokój w końcu ;p
Awatar użytkownika
By Niecik -  15 maja 2016, 11:41
 śląskie
#228091
A-R-T-U-R pisze:Cena zakupu i/lub marza sprzedawcy.
Ja odrzucam najtanszy i najdrozszy :oczko:
Warto sprawdzic rowniez oceny sprzedajacego oraz czasem warto zaplacic deczko wiecej ale qpic z odbiorem osobistym i wtedy brak rozczarowan...
Wydaje mi się, że jak koleś pisze ze jest to oryginalny Wahler ma kilka tys komentarzy i ponad 99% pozytywnych to raczej wała nie zrobi ;d
By czernsmolista -  19 kwie 2017, 11:13
 śląskie
#250749
Też chce się zabrać za blsa. Kolega z tym ruszył? Chciałem wiedzieć czy jakiś ogromny kłopot jest z demontowaniem kolektora ssacego bo i on pewne jest zawalony. Wywaliło mi migającą sprężynke auto normalnie jechało i ma moc. Jednak chyba pora tam zaglądnąc. Po golfie 4 wiem że miże być tam mnóstwo kitu. Po skasowaniu błędu niw pojawił się ponownie.
Awatar użytkownika
By Cimek -  20 kwie 2017, 22:16
 opolskie
#250819
Mettenoos pisze:Naturalnie zaślepiony :-)

Obrazek

Pamiętajcie że BLS ma elektryczny EGR
Ile to ma przelatane i na czym to jeździło? :sleepy: :szok:
By arianm -  21 kwie 2017, 8:10
 mazowieckie
#250825
W moim plusie - BLS , jest takie ustrojstwo ( egr ) - napędzane podciśnieniem
Jakby ktoś podpowiedział jak on jest mocowany do chłodniczki , żadnych połączeń nie widać - śrub.
Patrzyłem kiedyś co by go oczyścić i odpuściłem.
Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 kwie 2017, 8:19
 pomorskie
#250827
@arianm Ale to jest sama chłodniczka a nie zawór EGR z klapą regulatora

Obrazek
arianm pisze: napędzane podciśnieniem
ale sam EGR w BLS jest sterowany elektrycznie takim ustrojstwem

Obrazek

a tutaj podciśnieniem w BKC, BRU itp..

Obrazek
By arianm -  21 kwie 2017, 15:41
 mazowieckie
#250853
To coś żle skumałem . Myślałem że ten zawór przy tej chłodnicy to ten egr .
To gdzie on jest w bls?
Do chłodnicy dochodzą spaliny rurą w miejsce gdzie jest ten "regulator " a z chłodnicy rurą do kolektora ssącego.
Nic więcej podchodzącego na ich drodze nie znalazłem -więc myślałem że to właśnie jest egr.

PS .z rzutu widzę że gdzieś na końcu tej rury co idzie do kolektora ssącego - muszę to obczaić w realu- DZIĘKUJĘ
Awatar użytkownika
By Cimek -  21 kwie 2017, 17:05
 opolskie
#250859
arianm pisze:To coś żle skumałem . Myślałem że ten zawór przy tej chłodnicy to ten egr .
To gdzie on jest w bls?
Do chłodnicy dochodzą spaliny rurą w miejsce gdzie jest ten "regulator " a z chłodnicy rurą do kolektora ssącego.
Nic więcej podchodzącego na ich drodze nie znalazłem -więc myślałem że to właśnie jest egr.

PS .z rzutu widzę że gdzieś na końcu tej rury co idzie do kolektora ssącego - muszę to obczaić w realu- DZIĘKUJĘ
Skoro nie widzisz, to może nie posiadasz? :hmmm:
By arianm -  21 kwie 2017, 18:01
 mazowieckie
#250864
Cimek pisze: Skoro nie widzisz, to może nie posiadasz? :hmmm:
Aż tak dobrze to pewnie nie jest -" doszukałem" się tego ustrojstwa sterowanego pneumatycznie i uznałem ze to EGR i
dalej szczegółowo nie lukałem ,tym bardziej ze dostęp nie najlepszy. Ale wszystko -poszukiwania przede mną :tooth:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8