Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By cozmic -  01 mar 2011, 19:18
 -------
#39185
Witam wracam do tematu tej jedynki. Nie robiłem z nią nic gdyż z nastaniem niskich temperatur przeszło mu i zapomniałem o sprawie, nic się nie działo przez 2 miesiące. Przyszły ciepłe dni i zonk jedynki brak, gdy jej brakuje to zanim spróbuje ją wrzucić to już wiem ze nie wskoczy gdyż jak daje lewarek maksymalnie w lewo to czuje taki lekki jakby sprężysty opór. Natomiast raz lub dwa razy gdy jedynka wskoczyła normalnie i sprzęgło było jeszcze wciśnięte słychać było jakby świst. Pozatym reszta biegów wchodzi cacy. Może macie jeszcze jakieś sugestje zanim pójdzie golf do mechanika.
By 1 6 D -  04 mar 2011, 16:28
 zachodniopomorskie
#39395
Regulacja linek w ELSA oglądałem i jest dosyć prosta. Moimi słowami jest to mniej więcej tak:


Na skrzyni pod wybierakiem jest drucik który należy obrócić zgodnie ze wskazówkami zegara o 90 stopni i wcisnąć drucik by zablokować wałek wybieraka, następnie docisnąć kółka na końcach wodzików by sprężyna została ściśnięta i obrócić kółko o 90 stopni by się zablokowało.

Potem podnieść mieszek z ramką we wnętrzu i pod piankowa osłonką są dwa otworki które blokuje się jakimś drucikiem by się nie ruszały.

Po zablokowaniu wybieraka we wnętrzu i na skrzyni należy kółka na wodzikach zwolnić by zacisnęły się z powrotem na wodzikach.

Po tym powinny być linki wyregulowane i można odblokować drucik pod wybierakiem na skrzyni wyciągając i obracając w dół a we wnętrzu wyjąć drucik z obu otworów. Spróbuję jeszcze z ELSA skopiować dokładniejszy opis.
Awatar użytkownika
By mmx166 -  02 cze 2018, 17:44
 małopolskie
#265314
Szarpniecie jakby podwozia, do przodu takie wrazenie.. moze to przez lizak ktory od spodu jest przykrecany? Ma sparciala i popekana tuleje.