Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By lisik -  06 maja 2007, 16:42
 -------
#4792
Czesc,
Chcialbym Was spytac co i jak w serwisowaniu diesla.
W benzynie olej trzeba wymieniac co 15 tyiecy.
W dieslu tak samo?? (pytam bo chyba w astrach jest co 30)
Jest zreszta w salonach vw do wyboru jakis olej longlife przynajmniej dla benzyniaka i wymienia sie go co 30 tysiecy.

Co ile tysiecy przeglady i wymiany paska rozrzadu?

Chodzi mi akurat glownie o 2.0 TDI.

I jeszcze jedno pytanie- w 2.0 tdi mam w ksiazce serwisowej wpisane zaledwie 2 przeglady- jeden jest przy 48 tysiacach, drugi przy 78 tysiacach.
Czy ktos czegos tu przypadkiem nie zaniedba³?

odbior auta poczatek 2005 roku.
1 serwis- luty 2006 rok 48 tys przebegu- olwechsel serwice, interwall serwice, interwall serwice inspektion, longlife motorenol, reperaturempfehlung mial zrobione. Reszta jest na nein zakreslona.

2 serwis- grudzien 2006 olwechsel serwice by³, nie by³o interwall serwice, by³ interwall serwice inspektion, byl longlife motorol, nie by³o reperaturempfehlung. by³o luftfiltereinsatz wechsel, kraftstoffilter, bremsflussigkeits service.
Reszty nie.
Teraz ma 80 tysiecy przebiegu.

Ma skrzynie dsg, czy mam cos w niej wymienic? chyba olej i filtr- nigdzie tu nic nie ma o tym ze cos przy dsg bylo robione, ale za bardzo tez rubryki nie ma gdzie mogliby to wpisac.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By PotaS -  06 maja 2007, 18:37
 warmińsko-mazurskie
#4797
lisik pisze:Czesc,
Chcialbym Was spytac co i jak w serwisowaniu diesla.
W benzynie olej trzeba wymieniac co 15 tyiecy.
W dieslu tak samo?? (pytam bo chyba w astrach jest co 30)
Jest zreszta w salonach vw do wyboru jakis olej longlife przynajmniej dla benzyniaka i wymienia sie go co 30 tysiecy.
Z tego co wiem równie¿ co 15 000 km chyba ¿e uzywa sie ON zasiarczonego to co 7500 km.
lisik pisze: Co ile tysiecy przeglady i wymiany paska rozrzadu?

Chodzi mi akurat glownie o 2.0 TDI.
Co 120 000 km wymiana rolki napinaj±cej paska rozrz±du dla Golfa. Chocia¿ dla Sharana zalecaj± co 90 000 km.
lisik pisze: I jeszcze jedno pytanie- w 2.0 tdi mam w ksiazce serwisowej wpisane zaledwie 2 przeglady- jeden jest przy 48 tysiacach, drugi przy 78 tysiacach.
Czy ktos czegos tu przypadkiem nie zaniedba³?
Z przegl±dami jest ró¿nie VW robi aktualizacje (uzupe³nienie) co jaki¶ czas. Warto zapytaæ w ASO .
Awatar użytkownika
By jabart -  06 maja 2007, 18:45
 -------
#4799
w/g mnie niemiec przyoszczedza³, do 2.0TDi stosuje siê oleje zgodne z norm± VW 505.01 (Motul Specific,CastrolTXT itp) - wymiana co 15 tysi!
Dla mnie zmienianie oleju rzadziej niz 15 w silniku z turbina która naprawde nagrzewa go do wysokich temp ten olej to jakby cz³owiek mia³ sraæ co 2 dni :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
By krz_p -  06 maja 2007, 19:47
 wielkopolskie
#4807
prawdopodobnie pierwszy przegl±d nie zosta³ wpisany, bo trudno to jako¶ inaczej wyja¶niæ
przy trybie serwisowania long life przegl±dy s± wg. wskazañ kompa, co czasem mo¿e przekraczaæ 30tys. km miêdzy przegl±dami, szczególnie przy du¿ych przebiegach, ten tryb serwisowania jest norm± w niemczech
z tego co mi wiadomo w DSG po 60tys. km wymienia siê olej w skrzyni
Awatar użytkownika
By jabart -  06 maja 2007, 20:28
 -------
#4810
nie no do pompowtrysków laæ inny olej ni¿ zgodny z norm± VW505.01 to trzeba byæ samobójc± , tylko patrzeæ jak pompki odlec±=2,5 ty¶ 1 szt :twisted: :twisted: :twisted:
Ale lej co uwa¿asz to twoja oszczêdno¶æ...
Awatar użytkownika
By fredric -  06 maja 2007, 20:47
 mazowieckie
#4811
lisik pisze:Mam karteczke, ze olej to aral supertronic G 0w30
I adnotacje- nastepna zmiana- LT anzeige - czy jakos tak- nie znam niemieckiego a to jest pisane odrecznie.

Penie to jest cos w podobie http://www.allegro.pl/item192358831_ole ... e_2l_.html
z tego co sie orientuje to kazdy vw jest orginalnie zalany aralem fabrycznie i taki sam olej mial znajomy jak odbieral paska 2.0tdi. w prawie calej europie wymiana oleju jest co 30tys tylko u nas co 15tys.
Awatar użytkownika
By maluszek -  06 maja 2007, 20:56
 mazowieckie
#4813
fredric pisze:z tego co sie orientuje to kazdy vw jest orginalnie zalany aralem fabrycznie i taki sam olej mial znajomy jak odbieral paska 2.0tdi. w prawie calej europie wymiana oleju jest co 30tys tylko u nas co 15tys.
Z tego co ja siê orientujê, to VW ma/mia³ umowê z Castrolem na 505.01.
Awatar użytkownika
By fredric -  06 maja 2007, 20:58
 mazowieckie
#4814
moze i ma, co kraj co innego w naszym kraju jak kupowalem olej na dolewke to sprzedali mi mobil a w norwegii castrol.
Awatar użytkownika
By maluszek -  06 maja 2007, 21:07
 mazowieckie
#4815
lisik pisze:Chcialbym Was spytac co i jak w serwisowaniu diesla.
W benzynie olej trzeba wymieniac co 15 tyiecy.
W dieslu tak samo?? (pytam bo chyba w astrach jest co 30)
Jest zreszta w salonach vw do wyboru jakis olej longlife przynajmniej dla benzyniaka i wymienia sie go co 30 tysiecy.
Nie wiem jak to jest z kilosami, ale przeliczaj±c mile sprawa wygl±da tak, ¿e wymiana oleju 505.01 (pó³syntetyk) co 15 tys. kilosów (w US 10 tys. mil). Na 506.01 i 507.00 (full syntetyki) mo¿na je¼dziæ wiêcej, je¶li masz czujnik w misce i zaprogramowane elstyczne przegl±dy, czy jak to siê tam po naszemu nazywa.

I nie ma zmi³uj siê co do tego 505.01 na pompowtryskach: widzia³em ju¿ wa³ki rozrz±du po innym oleju...
lisik pisze:Co ile tysiecy przeglady i wymiany paska rozrzadu?
Pasek rozrz±du jest BARDZO WA¯NY w TDI i powinien byæ wymieniany chyba co 120 tys. (w US co 80 tys. mil), razem z pomp± p³ynu i napinaczem. Jak zaniedbasz pasek, to mo¿esz straciæ pó³ silnika jak Ci siê zawory zderz± z cylidrami. Dlatego warto robiæ wymianê paska w jakim¶ zak³adzie, co ma o tym pojêcie (w EU to chyba nie problem, tutaj jest tragedia)...
lisik pisze:Ma skrzynie dsg, czy mam cos w niej wymienic? chyba olej i filtr- nigdzie tu nic nie ma o tym ze cos przy dsg bylo robione, ale za bardzo tez rubryki nie ma gdzie mogliby to wpisac.
Wymiana oleju (i filtra najprawodopodobniej) w DSG co 60 tys. km (w US 40 tys. mil).
By lisik -  06 maja 2007, 21:14
 -------
#4817
jabart pisze:nie no do pompowtrysków laæ inny olej ni¿ zgodny z norm± VW505.01 to trzeba byæ samobójc± , tylko patrzeæ jak pompki odlec±=2,5 ty¶ 1 szt :twisted: :twisted: :twisted:
Ale lej co uwa¿asz to twoja oszczêdno¶æ...
Ja nie mowie ze ja to zaleje, wybiore pewnie mobila.

http://www.allegro.pl/item189362876_vw_ ... _nowe.html
Awatar użytkownika
By Bruce -  06 maja 2007, 23:15
 mazowieckie
#4826
U nas jest wymiana oleju co 15.000 km ze wzgledu na zla jakosc paliwa ON i PB...
Longlife olej, nie przejdzie, szkoda silnika.
Olej jest bardzo wazna sprawa w aucie, wiec nie oszczedzam na nim i leje Mobil 1 wg. normy dla mojego silnika.
Vw ma podpisana umowe zdaje sie z Castrolem.
Ale realia weryfikuja, ze Castrol to szajs, wiem z roznych zrodel...
Lepiej lac Mobil, Motul etc...
Tylko tez nie z zadnych beczek i allegro nieznane zrodlo, bo podrabiaja markowe oleje ... :evil: :evil: :evil:
Z tego co sie dowiadywalem, Vw do nowych aut leje specjalny wlasny olej.
Nie jest to olej z parametrami jaki kupi sie w sklepie.
Ma bardzo dobre wlasciwosci, opracowane przez fabryke, pod silnik etc...
Dlatego olej wymienilem dopiero przy 15.000 km.
Mimo, ze w ASO namawiali mnie na wymiane po 3.000 km, chca zarabiac na wszystkim.
Awatar użytkownika
By jabart -  07 maja 2007, 7:20
 -------
#4830
lisik pisze:
jabart pisze:nie no do pompowtrysków laæ inny olej ni¿ zgodny z norm± VW505.01 to trzeba byæ samobójc± , tylko patrzeæ jak pompki odlec±=2,5 ty¶ 1 szt :twisted: :twisted: :twisted:
Ale lej co uwa¿asz to twoja oszczêdno¶æ...
Ja nie mowie ze ja to zaleje, wybiore pewnie mobila.

http://www.allegro.pl/item189362876_vw_ ... _nowe.html
jakby¶ chcia³ to mam motula w dobrej cenie ;) ale to priv
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  07 maja 2007, 10:08
 -------
#4834
"Longlife olej, nie przejdzie, szkoda silnika."

Tu bym sie nie zgodzil. U nas ASO zaleca longlife i taki mialem tez wlany oryginalnie, ktorego dalej sie trzymam. Jesli ktos robi krotkie trasy i tylko po miescie to co 15 tys wymiana, a pozostale co 30 tys.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  07 maja 2007, 13:26
 kujawsko-pomorskie
#4839
maluszek pisze:
fredric pisze:z tego co sie orientuje to kazdy vw jest orginalnie zalany aralem fabrycznie i taki sam olej mial znajomy jak odbieral paska 2.0tdi. w prawie calej europie wymiana oleju jest co 30tys tylko u nas co 15tys.
Z tego co ja siê orientujê, to VW ma/mia³ umowê z Castrolem na 505.01.
Dok³adnie tak :P