Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By rondell -  27 mar 2011, 20:42
 zachodniopomorskie
#40577
Jakie macie koła? Średnica i opona?
Wg producenta większość naszych golfów powinna śmigać na kołach 195/65/R15. Jeśli mamy np koła 205/40/R17 różnice w prędkości naszych bolidów mogą być bardzo znaczące.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  29 mar 2011, 10:01
 pomorskie
#40692
masz aoto od nowości? jesteś pewien że nikt nie majstrował albo nie wymieniał licznika? może to licznik z innego modelu, podepnij sie pod VCDS-a i sprawdź nr części /licznika/
By daniel169 -  29 mar 2011, 19:07
 -------
#40731
mettenos pisze:masz aoto od nowości? jesteś pewien że nikt nie majstrował albo nie wymieniał licznika? może to licznik z innego modelu, podepnij sie pod VCDS-a i sprawdź nr części /licznika/

Auta nie mam od nowości,ale chyba będę musiał zakupić VCDS i sprawdzić kilka rzeczy,ale kumpel mi po zakupie sprawdzał i nie był niby cofany czy coś jak na ten rok to ma w miare realny przebieg,a co do licznika nie wiem czy ktoś nie wymieniał,po niczym tego nie widać.. mam 260 na blacie. Jak mówiłem będe musiał sie zaopatrzeć w ten kabelek.
i jeszcze kilka pytać co do VCDS-a czy jest to w miarę proste w obsłudze? Czy przypadkiem możemy coś popsuć? oczywiście nie mówie tu o wchodzeniu w każda opcje i przestawianiu czegos.. I czy działa od razu po zainstalowaniu w laptopie oprogramowania,i podłączeniu samochodu pod kabel, wejście do samochodu jest w schowku koło hamulca ręcznego tak? pod gumą.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  29 mar 2011, 20:10
 pomorskie
#40738
pytania do innego tematu, ale odpowiem - VCDS-em nic nie zepsujesz o ile będziesz używał go z głową, co i jak opisane jest w instrukcji, złącze diagnostyczne jest koło lewego słupka drzwi kierowcy, mniej więcej na wysokości lewego kolana tyle że głebiej w kierunku silnika /oczywiście pod kokpitem/