Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By dino22 -  02 maja 2011, 16:03
 -------
#43364
Witam mam mały problem z czujnikiem poziomu paliwa i chciałbym Was prosić o pomoc bądź sugestię, gdzie szukać przyczyny.
Otóż zatankowałem 25litrów wczoraj i wskazówka poziomu paliwa wskazywała mniej więcej 1/2 baku. Przejechałem wczoraj z 50km, dzisiaj też z 40km i dzisiaj wracając do domu wskazówka nagle opadła na 0. Zatrzymałem się, zgasiłem motor, odkręciłem nawet korek wlewu, przekręciłem zapłon i znów wskazówka pokazywała dobrze (myślałem, że się zapowietrzyło coś). Ruszyłem i po 3min to samo, wskazówka na 0 i gdy wyłączę/włączę zapłon znów pokazuje OK.
I teraz moje pytanie, gdzie szukać usterki? Przypuszczam że coś z pływakiem od poziomu ropy jest nie tak; ale czy jest to część rozbieralna, żeby można było jakieś styki wyczyścić? Spotkał się już ktoś z takim problemem lub wyciągał ktoś pompę z baku? Dodam, że silnik 1.9TDi 105PS i pracuje normalnie - tylko wskazówka paliwa "wariuje".

PozdraVWiam i czekam na jakieś sugestie :)
By maxoff77 -  02 maja 2011, 22:43
 -------
#43431
miałem podobny problem, wskazówka wskazywała więcej niż było paliwa, innym razem że mniej i tak przez 2 dni, miałem już coś z tym problemem podziałać, ale się uspokoiło i olałem temat. pozdro.
By dino22 -  05 maja 2011, 12:51
 -------
#43626
No właśnie obecnie jest znów ok (poziom paliwa poniżej 1/2 baku) więc przypuszczam że jest coś ze stykiem czujnika poziomu w połowie jego zakresu. Myślałem, że miał ktoś może wyjętą pompę paliwa i wie czy można te styki przeczyścić albo czy jest to jednorazowa część.

Pozdrawiam :)
By rosk -  09 maja 2011, 13:01
 -------
#43964
Ja mam trochę inny problem ,ale związany z poziomem paliwa więc nie będe zakładał nowego tematu.Mój problem polega na tym że po zatankowaniu na ful wskazówka pokazuje max a komputer że mam do przejechania 530km,dodam że nie zawsze po zatankowaniu do pełna jest taki objaw.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  09 maja 2011, 13:32
 małopolskie
#43965
komputer oblicza Ci dystans do przejechania z aktualnej średniej. Im mniejsza średnia tym większy masz dystans do pokonania.

Ja za to mam inny problem a mianowicie na rezerwie mogę przejechać ok 20km, już się 2 razy na tym przejechałem. W poprzednim aucie (mk4) spokojnie mogłem na rezerwie zrobic 50 - 70km a tu zonk! Nadmienię ze komputer pokazuje jeszcze dystans do przejechania ok 60 -70km jak już w baku nie ma paliwa. Domyślam się ze to wina pływaka i teraz pytanie czy da się to jakoś wyregulować za pomocą VCDSa??
By dziii -  09 maja 2011, 22:59
 wielkopolskie
#44019
mi jak zapali się rezerwa to mam jeszcze dystans 70 - 80 km i też tyle przejadę więc myślę że wy macie coś nie tak pozdro :)
By 1 6 D -  10 maja 2011, 17:48
 zachodniopomorskie
#44068
U mnie w Sciro rezerwa pali się zazwyczaj przy zasięgu 150-180 km a średnie spalanie oscyluje koło 5,5-6,5 litra.
By Mario V -  10 maja 2011, 18:26
 pomorskie
#44069
rosk pisze:Ja mam trochę inny problem ,ale związany z poziomem paliwa więc nie będe zakładał nowego tematu.Mój problem polega na tym że po zatankowaniu na ful wskazówka pokazuje max a komputer że mam do przejechania 530km,dodam że nie zawsze po zatankowaniu do pełna jest taki objaw.

Hmm podobnie dziś miałem po odłączeniu aku przy 1/2 baku komputer pokazał mi 250km dziwne nawet reset nie pomógł
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 maja 2011, 18:30
 pomorskie
#44070
wszystko zależy od średniej spalania, im wyższa średnia tym mniejszy zasięg, jak miałeś średnią 7-8 litrów to jest to mozliwe, po drugie gdy wskazówka jest na 1/2 to w rzeczywistości jest mniej niz połowa :wink:
By Mario V -  10 maja 2011, 18:54
 pomorskie
#44071
mettenos pisze:wszystko zależy od średniej spalania, im wyższa średnia tym mniejszy zasięg, jak miałeś średnią 7-8 litrów to jest to mozliwe, po drugie gdy wskazówka jest na 1/2 to w rzeczywistości jest mniej niz połowa :wink:
no tak tylko wytłumacz mi czemu przed odłączeniem pokazywał komp mi około 500km a po odłączeniu aku 250? przejechałem ponad 30 km i to samo
By artur89 -  10 maja 2011, 20:57
 mazowieckie
#44087
Ja miałem dokładnie tak samo niedawno jak wymieniałem akumulator. Po podłączeniu nowego było pół baku (tylko tak jak to mówi mettenos jest to zdecydowane mniejsze pół) i dystans wg mfa ok 250km ale te 250 km na mfa nie zmieniało się przez jakies 150 km jazdy...

A tak z ciekawości, Mario V, ile robisz średnio km na baku w Wawie ?
By Mario V -  10 maja 2011, 22:53
 pomorskie
#44094
artur89 pisze:Ja miałem dokładnie tak samo niedawno jak wymieniałem akumulator. Po podłączeniu nowego było pół baku (tylko tak jak to mówi mettenos jest to zdecydowane mniejsze pół) i dystans wg mfa ok 250km ale te 250 km na mfa nie zmieniało się przez jakies 150 km jazdy...

A tak z ciekawości, Mario V, ile robisz średnio km na baku w Wawie ?

Hmm km to sam nie wiem nie sprawdzałem ale średnie spalanie mam w granicach 6 - 7 litrów z klimą włączona, wiec średnio wychodzi 800km. Ale jak zaleje pod korek to banan jest na twarzy jak komp nie kiedy pokaże 1000km :P
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 maja 2011, 8:48
 pomorskie
#44107
Mario V pisze: Ale jak zaleje pod korek to banan jest na twarzy jak komp nie kiedy pokaże 1000km :P

mój rekord to kiedy MFA pokazywało ponad 1200 km zasięgu przy pełnym zbiorniku :D ale średnia była poniżej 4 litrów :D /ekojazda dla celów badawczych :lol: /


Mario, ja na twoim miejscu zatankowałbym bak do pełna, wykasował wskazania MFA a potem się zobaczy, jaka będzie reakcja