Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By maciekw93 -  26 lut 2018, 18:39
 lubelskie
#262341
Witam, jakieś pół roku temu zauważyłem, że przy rozgrzanym płynie chłodniczym na zbiorniczku wyrównawczym (od zewnątrz) pojawiają się pęcherzyki powietrza i słychać syczenie.. mechanik powiedział, że nie mam się czym przejmować a ja zostawiłem i nic nie ruszałem.
Teraz muszę wymienić termostat a przy okazji płyn chłodniczy i myślę nad wymianą zbiorniczka wyrównawczego razem z pokrywą bo nie wiem czy wymieniać czy nie

Podaję link do filmu jak to wygląda na żywo
https://www.youtube.com/watch?v=fopso8bU07M
By kupszczelisty -  26 lut 2018, 20:15
 wielkopolskie
#262348
Ten zbiornik jest tak zakamieniony? Jeżeli tak, to go wyczyść lub wymień. Jeżeli tak wygląda zbiorniczek, to cała instalacja wygląda podobnie.
Awatar użytkownika
By leszek158 -  27 lut 2018, 9:15
 lubelskie
#262362
Ale, o czym mowa:
cyt. ...na zbiorniczku wyrównawczym (od zewnątrz) pojawiają się pęcherzyki powietrza ...
na zewnątrz zbiorniczka zawsze jest powietrze.
By kupszczelisty -  27 lut 2018, 9:52
 wielkopolskie
#262363
Czyli te plamy które widzimy, to mikropęknięcie przez które uchodzi powietrze? Plamy rozumiem są z kamienia. Chyba w nakrętce zbiorniczka wyrównawczego jest zaworek, ale jak wszystko z kamienia to działać nie będzie.
Awatar użytkownika
By maciekw93 -  27 lut 2018, 20:12
 lubelskie
#262374
Dzięki za odpowiedzi. Już z tak zakamienionym zbiorniczkiem kupiłem Golfa..
Tak mi się wydaje, że tam gdzie są te dwie "plamy" mogą być mikropęknięcia a co do ilości samego płynu to nie ubywa go
Jak pisaliście na początek porządnie przepłuczę cały układ i wymienię zbiornik.
Jeżeli chodzi o firmę zbiorniczka AKS DASIS, TOPRAN, THERMOTEC, VAICO, JP GROUP, FEBI BILSTEIN polecacie którąś?
Doradźcie mi jeszcze z płukanką jaka firma będzie dobra?