Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By maluszek -  16 cze 2007, 1:25
 mazowieckie
#5673
to jest elektryczna nagrzewnica powietrza dmuchanego do wnêtrza w samochodach z silnikiem TDI (które w zimie nagrzewaj± siê bardzo wolno). nie jestem pewien, czy jest w benzynie. nie wiem te¿ czy jest standardem w golfach, ale mo¿na sprawdziæ czy jest np. kodowaniem modu³u komfortu albo centralnego modu³u elektroniki, bo w którym¶ z nich jest zakodowana. mo¿na te¿ sprawdziæ organoleptycznie, ruszaj±c w zimie na mrozie zimnym silnikiem z ogrzewaniem ustawionym na maksa. je¶li siê szybko zrobi ciep³o (a silnik zimny), to znaczy, ¿e jest.
Awatar użytkownika
By miszi -  16 cze 2007, 1:57
 -------
#5676
maluszek pisze:to jest elektryczna nagrzewnica powietrza dmuchanego do wnêtrza w samochodach z silnikiem TDI (które w zimie nagrzewaj± siê bardzo wolno). nie jestem pewien, czy jest w benzynie. nie wiem te¿ czy jest standardem w golfach, ale mo¿na sprawdziæ czy jest np. kodowaniem modu³u komfortu albo centralnego modu³u elektroniki, bo w którym¶ z nich jest zakodowana. mo¿na te¿ sprawdziæ organoleptycznie, ruszaj±c w zimie na mrozie zimnym silnikiem z ogrzewaniem ustawionym na maksa. je¶li siê szybko zrobi ciep³o (a silnik zimny), to znaczy, ¿e jest.
Wydaje mi siê ¿e u mnie w zimie robi³o siê od razu ciep³o, ale pamiêæ ludzka bywa zawodna
By lisik -  16 cze 2007, 10:08
 -------
#5678
Ja mialem 1.4FSI i zima bardzo dlugo sie nagrzewal i wcale cieplo w tym czasie w aucie nie bylo :)

To sa czesci z demontazu aut do golf Cup czyli 2.0 TDI w podstawowych wersjach wyposazenia, wiec wynikaloby z tego ze w 2.0 tdi jest w standardzie.
Awatar użytkownika
By MarekPolhagen -  16 cze 2007, 19:15
 -------
#5680
Nie jest standardem niestety :( przynajmniej w 1.9 TDI.
Ja mam takie cudo, dziala tylko przy pracujacym silniku, dogrzewa wnetrze niezle. W zimie rewelka 8)
By camelg -  01 lip 2007, 8:56
 -------
#5896
MarekPolhagen pisze:Nie jest standardem niestety :( przynajmniej w 1.9 TDI.
Ja mam takie cudo, dziala tylko przy pracujacym silniku, dogrzewa wnetrze niezle. W zimie rewelka 8)


Ja w D¿eti mia³em w standardzie 1.9 TDI :shock:
Awatar użytkownika
By MarekPolhagen -  01 lip 2007, 19:45
 -------
#5901
camelg pisze:Ja w D¿eti mia³em w standardzie 1.9 TDI :shock:
IMO Jetta jest lepiej wyposazona standardowo niz Golf 8)