Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By maciekandr -  17 sie 2011, 21:51
 mazowieckie
#48667
otóż od pewnego czasu borykam się z dziwnym dźwiękiem w mojej golfinie otóż w zakresie 1900-2000 obr pojawia się dziwne buczenie takie "łuuuu" ktore ustaje powyzej tych obrotow i ponizej. zmienilem kola na inne buczenie bez zmian, sprawdzilec caly tlumik od poczatku do konca tez ok, podnioslem kola do góry i rozpedzilem je nic nie slychac z okolic kół, przegubów i hamulcy, sprawdzony dolot powietrza od filtra powietrza tez ok, nie sprawdzilem tylko rury intercoolera tej na dole, buczenie nie wystepuje na luzie, jadac w zakresie tych obrotow zaczyna buczec wlaczam tempomat i caly czas slychac, wcisne sprzeglo bez wyrzucenia na luz i jest cisza puszcze sprzeglo buczenie ponownie sie pojawia czylio tak jakby pojawialo sie ono pod obciazeniem:/ czy moze to byc cos ze skrzynia?biegi wchodza super,myslalem o sprzegle oporowym ale nie wiem za bardzo jak sie objawia, moze cos z mechanizmem roznicowym tzn.łożskiem? nic innego nie przychodzi mi do glowy. Auto nie kopci i nie ma spadku mocy tylko to uporczywe buczenie i jakby metaliczny odglos sie przy tym pojawia Proszę o POMOC:(
By pszczolek -  17 sie 2011, 21:53
 mazowieckie
#48668
łożysko oporowe by hałasowało na wcisnietym pedale sprzegla jezeli chodzi o skrzynie to hałasowac moze łożysko wałka wejściowego lub łożyska w mechanizmie różnicowym
By [email protected] -  27 wrz 2011, 21:42
 -------
#50493
Mam pytanie bo w moim golfie 1,9 TDi 105kM przebieg 165tys mam następujący objaw przy zimnym silniku wszystko ok jak sie rozgrzeje i wcisnę sprzęgł o to słychać takie delikatne stukanie podobne do dwumasy nie zmienia się niezależnie od dodawania gazu. Ustaje po puszczeniu sprzęgła. Całkowie odwrotnie jak przy uszkodzonej dwumasie.