Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By lisik -  25 lip 2007, 21:32
 -------
#6042
Nie mialem tej pozycji w benzyniaku wiec pytam na forum dieslowców- co to znaczy?
Cos z czujnikiem zuzycia oleju?
Awatar użytkownika
By fredric -  26 lip 2007, 10:23
 mazowieckie
#6047
to jest komenda od ustawiania predkosci. ustawisz sobie i pika jak przekroczysz :)))
Awatar użytkownika
By malydaras -  26 lip 2007, 10:38
 mazowieckie
#6049
np jak kupisz zimówki z indeksem T, ustawiasz sobie 190km/h i jak zaszalejesz powy¿ej tej prêdko¶ci to zaczyna pikaæ
Awatar użytkownika
By miszi -  26 lip 2007, 11:49
 -------
#6051
lisik pisze:Nie mialem tej pozycji w benzyniaku wiec pytam na forum dieslowców- co to znaczy?
Cos z czujnikiem zuzycia oleju?
A w benzyniaku nie mia³e¶ MFA??
To jest swego rodzaju ogranicznik prêdko¶ci :wink:
Awatar użytkownika
By Agravka -  26 lip 2007, 13:04
 -------
#6054
po przekroczeniu wprowadzonej warto¶ci pika pojedynczym sygna³em, co oznacza, ¿e nie s³ychaæ ju¿ sygna³u pomimo, ¿e jedziesz szybciej
By lisik -  26 lip 2007, 16:33
 -------
#6055
miszi pisze: A w benzyniaku nie mia³e¶ MFA??
Mialem ale bez tej funkcji- podejzewam ze wystepuje tylko z tempomatem a w sportline nie bylo tempomatu w standardzie tylko w comfortline jest.
Awatar użytkownika
By fredric -  26 lip 2007, 18:14
 mazowieckie
#6056
wystepuje bez tempomatu,ja mam trendline orginalnie bez tempomatu i to mam :) to jest zalezne od rodzaju komputera jaki masz mfa czy jakis mfa plus
Awatar użytkownika
By miszi -  27 lip 2007, 7:19
 -------
#6057
lisik pisze:
miszi pisze: A w benzyniaku nie mia³e¶ MFA??
Mialem ale bez tej funkcji- podejzewam ze wystepuje tylko z tempomatem a w sportline nie bylo tempomatu w standardzie tylko w comfortline jest.
Ja mam Q czyli praktycznie trendline benzyna z felgami bez tempomatu, ale z MFA i u mnie jest i to nawet w 1.4. :wink:
By lisik -  27 lip 2007, 11:57
 -------
#6066
miszi pisze:
lisik pisze:
miszi pisze: A w benzyniaku nie mia³e¶ MFA??
Mialem ale bez tej funkcji- podejzewam ze wystepuje tylko z tempomatem a w sportline nie bylo tempomatu w standardzie tylko w comfortline jest.
Ja mam Q czyli praktycznie trendline benzyna z felgami bez tempomatu, ale z MFA i u mnie jest i to nawet w 1.4. :wink:

Sportline mialem 2004 a tego mam 05 i rok modelowy tez 05 wiec moze w 2005 weszla jakas nowsza wersja komputera bo to jest taki sam MFA.

MFA plus to jest taki o dwa razy wiekszym wyswietlaczu.
Awatar użytkownika
By maluszek -  27 lip 2007, 17:05
 mazowieckie
#6068
fredric pisze:to jest komenda od ustawiania predkosci. ustawisz sobie i pika jak przekroczysz :)))
mam nadzieje, ¿e tego nie ka¿± tutaj montowaæ :-) .
Awatar użytkownika
By fredric -  28 lip 2007, 0:23
 mazowieckie
#6071
maluszek pisze:
fredric pisze:to jest komenda od ustawiania predkosci. ustawisz sobie i pika jak przekroczysz :)))
mam nadzieje, ¿e tego nie ka¿± tutaj montowaæ :-) .
ale to tylko ostrzegawcze tak dla siebie nawet sie przydaje jak masz ciezka noge. mam problemy z jazda po miescie 50km/h to sobie ustawiam i mi pika
Awatar użytkownika
By maluszek -  28 lip 2007, 18:31
 mazowieckie
#6075
fredric pisze:ale to tylko ostrzegawcze tak dla siebie nawet sie przydaje jak masz ciezka noge. mam problemy z jazda po miescie 50km/h to sobie ustawiam i mi pika
wiesz, tutaj zawsze mo¿na próbowaæ policjantowi wstawiaæ bajkê, ¿e jecha³e¶ tak szybko jak auto przed Tob± i dlaczego jego nie zatrzymali. i z tego co wiem, skutkuje. a jak kaza montowac cos takiego to juz nie bedzie przepros...
Awatar użytkownika
By fredric -  28 lip 2007, 18:46
 mazowieckie
#6076
he?? maluszek to jest funkcja w mfa co pokazuje ci a raczej informuje o przekroczeniu wczesniej ustawionej predkosci przez samego siebie.
Awatar użytkownika
By miszi -  29 lip 2007, 0:57
 -------
#6077
maluszek pisze:
fredric pisze:ale to tylko ostrzegawcze tak dla siebie nawet sie przydaje jak masz ciezka noge. mam problemy z jazda po miescie 50km/h to sobie ustawiam i mi pika
wiesz, tutaj zawsze mo¿na próbowaæ policjantowi wstawiaæ bajkê, ¿e jecha³e¶ tak szybko jak auto przed Tob± i dlaczego jego nie zatrzymali. i z tego co wiem, skutkuje. a jak kaza montowac cos takiego to juz nie bedzie przepros...
ustawiasz jak chcesz i wy³±czasz kiedy chcesz... Po prostu dla wygody a nie dla policji :lol: Kolejny przydatny bajer
Awatar użytkownika
By maluszek -  29 lip 2007, 16:43
 mazowieckie
#6078
miszi pisze:ustawiasz jak chcesz i wy³±czasz kiedy chcesz... Po prostu dla wygody a nie dla policji :lol: Kolejny przydatny bajer
mnie chodzi o to, ¿e mam nadzieje, ¿e nie wejd± przepisy, które bêd± nakazywa³y producentom samochodów montowaæ co¶ takiego w standardzie (w domy¶le: a ludziom u¿ywaæ). tutaj jest trochê durnych przepisów, w zale¿no¶ci od Stanu. Np. s± stany gdzie samochody musz± mieæ dwa ¶wiat³a cofania (w takich stanach mój samochód nie przejdzie badañ). Albo ostatnio kazali producentom montowaæ monitor ci¶nienie w oponach. Pomimo, ¿e nikt nie umie z tego korzystaæ. I tak mo¿na by mno¿yæ przyk³ady.