Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By marmi m -  22 lis 2011, 13:21
 śląskie
#54807
mam takie pytanko na wyświetlaczu wiecznie mam spalanie na wolnych 0,8-0,9l/h na goracym silniku...
vcds po podłączeniu pokazuje spalanie 0,8l/h czy nie jest to przypadkiem trochę za dużo??

Dodam od razu że wszystkie logi dynamiczne sa ok, błedów żadnych nigdy nie ma...
jedyne co to mam lekkie niedoładowanie ale generalnie wedle Aligatora jest ok...
By marmi m -  22 lis 2011, 13:39
 śląskie
#54810
pszczolek pisze:klima właczona ? :roll: :roll:
nie nie bez klimy, aczkolwiek jak puszczam klimę to spalanie też mam 0,9do 1l/h...
By Bolek10 -  22 lis 2011, 15:30
 śląskie
#54815
U mnie pokazuje na biegu jałowym 0,5 na rozgrzanym silniku.

W lato przy włączonej klimie (przy rozsądnej temp wewnętrznej) było ok. 0,7 l/100KM

Ale najlepsze jest rozgrzewanie auta w zimie (oczywiście podczas jazdy) - trwa bardzo długo nim wskazówka "dojdzie" do temp roboczej. Silnik jest słabiutki, auto ciężko się zbiera. Silnik benzynowy jakby inaczej reagował na chłód..

Czy u Was jest podobnie?
By Kiler -  22 lis 2011, 17:21
 wielkopolskie
#54830
w moim poprzednin 1.9 pokazywało na jałowym 0,5 a po wduszeniu przycisku econ 0,4
w 2.0 TDI który teraz mam pokazuje rożnie dźwignia biegów na D na rozgrzanym od 0,8 - 0,7
dźwignia biegów ma N lub P 0,6
po wciśnięciu przycisku econ spada o ok 0,1
kiedyś gdzieś czytałem jak VCDSem można zmienić samo wyświetlanie tego chyba w granicach 10 czy 15% tylko po co ??
By lukas1305 -  23 lis 2011, 19:00
 śląskie
#54969
Witam.To tylko sie cieszyć ,że Wam tyle pokazuje mi pokazywało 0,0(!)-0,2 l/h(przed serwisem 0,5 l/h) na wył.wszystkich odbiornikach w aucie(przy tych wskazaniach motor miał czkawke-poprostu przerywał po tym jak auto mi spi.....li w serwisie aso(sam.był tam z innej przyczyny)oczywiście to mi popsuli przy okazji i reklamując to u nich niepotrafili mi tego naprawić!!!Pomógł mi jeden kolega z forum(poprawił mape odn.chwilowego spalania) i teraz mam w granicach 0,4-0,5 i obroty na jałowym 840 i motor chodzi równo.Wiec niema co dążyć do tego żeby w miare nisko pokazywało bo spotkać Was może to co mnie+takie lekkie bujnięcie motorem(odczuwalne przy obr.819-poprzedno) od czasu do czasu.Teraz autko chodzi jak żyleta a walczyłem z tym od czerwca i żaden magik niepotrafił mi pomóc,aż znalazł sie dobry człowiek z pewnego forum i wyleczył mi go.

Pozdrawiam.
By lukas1305 -  26 lis 2011, 19:48
 śląskie
#55263
unseen pisze:Jak chcecie zejść na wolnych obrotach nawet do 0,4 l/h to wystarczy pobawić się z synchronizacją wałka (oczywiście w 1,9 PD ) wystarczy zjechać na minus jakieś -1:-1,5 i powinno być . I oczywiście będzie się to pokrywać z VCDesem , tylko po co .Pozdrawiam
Witam.Odnośnie tej synchronizacji wałka jaka jest tolerancja tego jesli sie nie myle to najlepiej na 0,0 ustawić a ile jest dopuszczalne na - i + bo u mnie było na -2 chociaż podczas regulacji u mnie to nie pomogło dlatego została poprawiona mapa.

Pozdr.
By lukas1305 -  27 lis 2011, 12:19
 śląskie
#55300
unseen pisze:Podobno najlepiej na minus 1,5 stopnia wtedy najlepiej się wkręca na obroty .Odnośnie tolerancji to różnie czytałem raz piszą od +6do -6 (nie odpaliłem wtedy auta ) czyli wersja od +3do -3 się sprawdza. Pozdrawiam
Czyli gość który mi poprawił mape mówił mi dokładnie to samo(od-3do+3) ja mam -2 i żeczywiscie wkręca sie na obroty od samego dołu super a jak podniósł mi do ok.170 to już istny szatan :-)

Dziekuje za info i pozdrawiam.
By Tomecki1 -  02 gru 2011, 20:53
 śląskie
#55780
Witam kolegów mam pytanie do mojego VW 1.9 TDI 105PS a mianowicie chodzi mi o spalanie mój komputer pokazuje na wolnych obrotach spalanie 0,9- 1,0 l/h a średnia spalania to ok.7,5l. W porównaniu do kolegi który ma ten sam silnik w Skodzie Oktawi to trohe za wiele u niego jest na wolnych 0,5l/h a średnia to ok 5,5l. Proszę o sugestie.
By Kiler -  02 gru 2011, 22:03
 wielkopolskie
#55792
Tomecki1 pisze:Witam kolegów mam pytanie do mojego VW 1.9 TDI 105PS a mianowicie chodzi mi o spalanie mój komputer pokazuje na wolnych obrotach spalanie 0,9- 1,0 l/h a średnia spalania to ok.7,5l. W porównaniu do kolegi który ma ten sam silnik w Skodzie Oktawi to trohe za wiele u niego jest na wolnych 0,5l/h a średnia to ok 5,5l. Proszę o sugestie.
podstawowe pytanie - czy różnią się tylko wskazania komputera czy realne spalanie ???
By kuba94 -  03 gru 2011, 13:24
 pomorskie
#55802
u mnie wskazanie średnie spalanie w BKC jak duzo jeżdze po miescie pokazuje 7,5 a jak jezdze po za miastem to srednie wskazanie pokazuje 6,2 według mnie komp pokazuje średnie spalanie wyliczając od ostatniego skasowania licznika dziennego.