Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By fredric -  29 sie 2007, 22:39
 mazowieckie
#6265
chyba mam problem z przep³ywk±. mianowicei nierowno pracuje silniki jak chce ruszyc to do 2 tys i wiecej nie da rady. totalna klapa nie moge jezdzic gofer stoi az mi glupio. mia³ ktos z was takie objawy ???
pierwsze wiesci pan mechanik przypuszcza ze zatankowalem benzynke zamiast ropki :oops: nie mowie ze nie ale nigdy mi sie to nie zdarzylo.dodam ze dzis juz nie chce zapalic i niestety wyglada na to ze mechanik ma racje :oops: .jutro na warsztat idzie bedziemy kombinowac co i gdzie :)
Awatar użytkownika
By team-am -  01 wrz 2007, 17:38
 łódzkie
#6292
Skoro nie chce odpalic to wina raczej nie lezy po stronie przeplywki. Gdy auto jeszcze palilo, sprawdzales czy jest roznica z odpiêt± kostka na przeplywce?? Gdyby padla golf powinien w ogole nie jechac w calym zakresie obr i mocno kopciæ

Oby autko trafi³o w dobre rece :roll:
Awatar użytkownika
By fredric -  07 wrz 2007, 22:52
 mazowieckie
#6326
no dobra temat za³atwiony okaza³o sie ze przez przypadek(cztaj roztargnienie stres itp) wla³em rope ale dla rolnikow :oops: i wymiana filtra oczyszczenie baku i wszystko lata.
Awatar użytkownika
By team-am -  08 wrz 2007, 18:29
 łódzkie
#6329
fredric pisze:wla³em rope ale dla rolnikow
tzn EkoDiesel?? Ktory jak zapewniali przed wprowadzeniem na stacje mial byc bezpieczny dla naszych autek??
Awatar użytkownika
By fredric -  11 wrz 2007, 15:42
 mazowieckie
#6346
to jest specjalne paliwo dla maszyn rolniczych, nie wolno go uzywac do samochodow osobowych
Awatar użytkownika
By szymon2002 -  11 wrz 2007, 21:48
 -------
#6347
Fredric, TY zalej przynajmniej kolejne dwa baki do pe³na np. ulimate, ¿eby Ci dobrze przepali³o t± "rolnicz± ropê" !!!
Szkoda wtrysków.
Awatar użytkownika
By fredric -  12 wrz 2007, 11:34
 mazowieckie
#6348
wiem wiem. tu gdzie jestem sa tylko 2 rodzaje ropy: rolnicza i normalna. jak narazie jest dobrze wszystko ok. moze w pozniejszym terminie np. zima jak bede na serwisie w kraju to poprosze aby wyjeli zbiornik i wyczyscili dokladnie. wtedy bede spokojny.
Awatar użytkownika
By maluszek -  12 wrz 2007, 22:18
 mazowieckie
#6351
fredric pisze:tu gdzie jestem sa tylko 2 rodzaje ropy: rolnicza i normalna.
a jeste¶ w stanie siê dowiedzieæ czym konkretnie siê ró¿ni±? liczb± cetanow±? ilo¶ci± siarki?
Awatar użytkownika
By fredric -  13 wrz 2007, 8:31
 mazowieckie
#6353
powiem ci ze nie wiem. kiedys z kolega rozmawia³em na ten temat i mowi³ ze to jest zwyk³a ropa tylko barwiona(specjanie barwiona bo ona jest sprzedawana bez podatku i nie mozna jej uzywac w prywatnych autach). znajomy smiag³ na niej vito i vw t4 mowi³ ze kopci ale jest ok. nie jestem typem oszczednym wiec nie zalalem jej ze wzgledu oszczedzenia tylko przez roztargnienie. ale juzm moje auto nie pojecha³o za to chlopaki je zlali i do vito posz³o auto jezdzi normalnie. postaram sie dowiedziec co to za ropa dokladnie jest :)