Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By malydaras -  12 lis 2010, 20:56
 mazowieckie
#32065
mettenos pisze:wystarczy około 1 m zwykłego kabelka, jeden koniec do świecy drugi do plusa na aku - jak iskrzy to świeca jest OK
A te świece nie są czasem 5-voltowe :wink: :?:
By grzedo -  12 lis 2010, 21:36
 pomorskie
#32069
leszek158 pisze:miernikiem-ma mieć 1.5 ohm'a lub vagiem-taj jak wspomniałeś.
ta odpowiedz mi wystarczy sprawdzę :) dziekuje
By pszczolek -  12 lis 2010, 21:42
 mazowieckie
#32070
jasne, jakbyż przytrzymał to się mogą spalić ale samo zaiskrzenie nic im nie zrobi
Uwierz mi pracuje w serwisie Toyoty i wiem jak prozaiczne przypadki moga sie nie prozaicznie skonczyć ^^
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  12 lis 2010, 22:29
 pomorskie
#32072
pszczolek pisze:
jasne, jakbyż przytrzymał to się mogą spalić ale samo zaiskrzenie nic im nie zrobi
Uwierz mi pracuje w serwisie Toyoty i wiem jak prozaiczne przypadki moga sie nie prozaicznie skonczyć ^^

gdybanie
Awatar użytkownika
By malydaras -  12 lis 2010, 22:32
 mazowieckie
#32073
mettenos pisze:jasne, jakbyż przytrzymał to się mogą spalić ale samo zaiskrzenie nic im nie zrobi
Świecom może nic nie zrobi, bardziej obawiałbym się wpływu takiego postępowania na elektronikę...
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  12 lis 2010, 22:41
 pomorskie
#32075
malydaras pisze:Świecom może nic nie zrobi, bardziej obawiałbym się wpływu takiego postępowania na elektronikę...

no cóż, jak kiedykolwiek zaszkodzi to przyznam wam rację, jak na razie nie ma powodu :D
Awatar użytkownika
By team-am -  05 gru 2010, 23:44
 łódzkie
#33381
Wczoraj ambitnie podszedłem do wymiany swiec żarowych w 2.0BKD, niestety poległem na etapie zidentyfikowania miejsca świec.
Obrazek
Obrazek

Znajdują sie one pod pokrywą zaworów, na zdjęciach można do nich trafić idąc po kabelku, siedzą ok 5cm niżej. Jutro jestem umówiony u speca na ich wymiane ;)

Otwarte serce pacjenta ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
By team-am -  07 gru 2010, 11:12
 łódzkie
#33429
Świeczki wymienione, sprawa prosta tylko trzeba wiedzieć co i jak pociągnąć ;) Wtyczki są nakładane na świece, mnie zmyliło nacięcie ewidentnie pasujące na płaski śrubokręt ;) trzeba w sposób zdecydowany ściągnąć, dalej juz tylko kluczem nasadowym 8mm odkręcić, jako ze znajdują sie w komorze silnika wszystkie gładko się odkręcaja.

Pozdr
#60622
Witam. Mam do Was pytanie co ile wymieniacie w swoich golfach świece żarowe. Zbliża mi się termin wymiany filtów i oleju. Przy okazji będę zmieniał klocki hamulcowe bo juz coś piszczą. A jak to jest ze świecami jest na to jakiś limit czasowy lub limit km. Świece wymieniałem w grudniu 2009 i od tego momentu przejechałem 30000 km. Auto odpala normalnie - wiadomo nie ma bardzo dużych mrozów i nic się nie dzieje. Jedynie ostatnio jak byłem na wykasowaniu świecącej się poduszki to wyskoczył jakiś bład świecy chyba na 3 cylindrze. Jest sens wymieniac teraz tez swiece czy jeszcze dac spokój bo teraz wymiana filtrów, oleju, klocków i tarcz pewnie mnie troche szarpnie.
Dzieki za wskazówki
By krisv -  26 sty 2012, 1:10
 mazowieckie
#60642
Jedni wymieniają wówczas cały komplet:) a inni budżetowo tylko jedna.
Twój wybór, ja komplet wymieniam bo pewnie niedługo reszta siądzie prędzej czy później :)
By Kiler -  26 sty 2012, 10:23
 wielkopolskie
#60650
Mariusz1979 pisze:A jak to jest ze świecami jest na to jakiś limit czasowy lub limit km
to nie jest świeca iskrowa jak w benzynie która wymienia się co określony przebieg . W dieslu wymienia się jak się po prostu zepsuje . MOIM skromnym zdaniem wymiana wszystkich naraz to przesada ale ..... napewno nie zaszkodzi (jeśli już to tylko kieszeni :lol: )
Błąd świecy wcale nie musi oznaczać fizycznego uszkodzenia świecy MOŻE BYĆ np błędem instalacji .
Awatar użytkownika
By team-am -  26 sty 2012, 13:19
 łódzkie
#60663
Jak planujesz dluzej użytkować samochód to zmieniaj wszystkie, nie jest to duzy koszt. Świeca z czasem moze tracić swoje parametry i nie nagrzewać sie do odpowiedniej temp, wszystko bedzie chodzić bez błędów itp a dobrze nie bedzie ;) Nie wiem jaki masz silnik ale w BKD po zdjeciu pokrywy zaworów lepiej juz wszystkie zmienić.

Pozdr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24