Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By P.S. -  14 lut 2012, 14:15
 -------
#62616
stepniak.p pisze:a powiedzcie mi bo ostatnio się nd tym zastanawiałem....

Czy w diesel`u świece grzeją cały czas czy tylko przy odpalaniu (na zimnym silniku) ?
...bo w sumie to zapłon samoczynny i podczas jazdy chyba nie potrzebuje mieć "odpalonych" świec, tak ? :mrgreen:
świece działają tylko przy rozruchu i to zimnym, jak jest gorąco to czasem nawet się nie załączą
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 lut 2012, 15:01
 pomorskie
#62619
to że na blacie zapala się spirala nie oznacza że świece muszą grzać, przy odpalaniu gorącego silnika 90 st. spirala też się zapala ale to jest autodiagnostyka układu wtryskowego
By szpak -  22 lut 2012, 18:15
 -------
#63416
Pech !!! Zabrałem się dzisiaj za wymianę świec żarowych. Trzy wymieniłem ok, a czwartą - czyli pierwszą od rozrządu spierdzieliłem. Chyba zerwał się gwint. Świeca kręci się w gnieździe. Poradźcie co robić :(
Awatar użytkownika
By Krzycho -  22 lut 2012, 18:33
 małopolskie
#63424
ehhhhh no tam jest ciężki dostęp i pewnie miałeś klucz pod kątem... ale spokojnie da się to naprawić, gdzieś widziałem zestawy naprawcze do tego...
By krisv -  23 lut 2012, 10:30
 mazowieckie
#63510
szpak pisze:Pech !!! Zabrałem się dzisiaj za wymianę świec żarowych. Trzy wymieniłem ok, a czwartą - czyli pierwszą od rozrządu spierdzieliłem. Chyba zerwał się gwint. Świeca kręci się w gnieździe. Poradźcie co robić :(
Jak będziecie wkręcali nowe świecę to najlepiej gwint psiknąć sprayem miedziowym :) i nie powinno być na przyszłość problemow:)
By szpak -  23 lut 2012, 19:44
 -------
#63548
Byłem dzisiaj u teścia ślusarza złotej rączki :wink: i okazało się, że ukręciła się góra świecy nad gwintem a reszta siedzi w środku. Ciekawe co ten mechanik wymyśli w sobotę żeby to wydostać.
By szpak -  25 lut 2012, 13:31
 -------
#63681
No i kicha :oops: Nie dało rady wykręcić świecy, trzeba będzie zdjąć głowicę. Auto ma 130 tys km udokumentowane. Świece nie były pewnie jeszcze wymieniane, aż mnie spotkała taka droga wymiana... Fabrycznie siedziały świece beru i na takie same wymieniłem - to dla informacji. W nadchodzącym tygodniu trzeba będzie się za to zabrać :mrgreen:
By arianm -  25 lut 2012, 18:21
 mazowieckie
#63719
szpak pisze:Akurat się pokrywa mattenos, jak masz inaczej to masz pecha
!00k w te , 100k w te ,kto by sie tym przejmował - niczego to nie zmieni .
Ale jak do wymiany świecy trzeba zdejmować głowice ,to już chyba jest pech .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 24