Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Mistrz -  16 kwie 2012, 20:53
 -------
#69738
Są wpisy potwierdzone z książki w komputerze w ASO? Czy tylko same faktury (na klocki, żarówki...)?
Samochody z Francji i Włoch - bardzo rzadko mają wpisy w komputerach w ASO.
Dlatego tak chętnie handlarze ściągają je do Polski....
Jaki rocznik tego Golfa?
Awatar użytkownika
By marnon -  16 kwie 2012, 21:57
 śląskie
#69768
no Panowie zaraz się dowiem że mój golf to już tylko na szrot... przebieg mam sprawdzony w ASO po VINie, ostatni serwis październik 2011 173tyś przebiegu - nowe tarcze, świeca, rozrząd wszystko itp. wszystko się potwierdziło. Rok produkcji 2006 pierwsza rej 2007, mam wydrukowane naprawy z ASO od początku czyli od przeglądu zerowego do października 2011, przyczyn może być wiele,ja dalej upieram się nad tym że to turbo, a mam wrażenie że na siłę chcecie mi wmówić że silnik ma już zgon. Zadymi mi lekko tylko jak go trochę zamulę najczęściej na dwójce, jak go pogonię w trasie nawet przy bucie to nic nie kopci nawet na czarno, stan oleju póki co się nie zmienił, silnik pracuje równo.
By krisv -  17 kwie 2012, 8:32
 mazowieckie
#69806
Mario V pisze:Kiedyś czytałem na jakimś tam forum ze ktoś zaślepił EGR i od tego momentu zero niebieskiego dymu :roll:
Potwierdzam mój kumpel miał takie same objawy tylko ze u niego zawór egr został na nowy wymieniony i po problemie.
Awatar użytkownika
By marnon -  18 kwie 2012, 12:26
 śląskie
#69945
oglądałem wczoraj ten reportaż, nie dziwi mnie nic, prawdę mówiąc to samo tyczy się słów "bezwypadkowy" czy "pierwszy właściciel" podobno już na zachodzie nawet kręcą... więc jedynie co to albo nówka z salonu albo patrzeć na stan a nie przebieg i rocznik. Ja planuję zamianę na 3lata starsze audi a3 1.6 w benzynie i chce mieć świety spokój z dieslem... 1.9tdi to są super motory, ale jak ktoś nie dba to potrafi wpędzić się w koszta... spróbuję jeszcze z moim jednej rzeczy - wyczyścić wszystkie przewody z oleju, EGR też wyczyścić, zmienić olej i filtry na nowe i zobaczę co się będzie dalej dziać, jak to nie pomoże to chyba sprzedam golfa a wezmę to audi choć w 3drzwiach.