Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By lisik -  18 lis 2007, 14:04
 -------
#6947
Czesc,

Chcialbym Was spytac co to moze byc.
Kontorlki zadne sie nie swieca, auto nie dymi, spalanie ok, ale po odpaleniu jak jest zimny potrafi tak co 2 sekundy przerwac- tak jakby jeden cykl mu wypadal- po odpaleniu jest tak przez okolo 30 sekund, pozniej sie normuje, chyba ze zaraz po odpaleniu kilka razy gaz wcisne, tez sie raczej normuje.

W dodatku jak jest zimny ciezko odpala- trzeba go krecic ok 3 sekund i przez pierwsza nanosekunde :) tzn ulamek sekundy doslownie glosniej zaklekocze.





Druga sprawa- jezdze glownie krotkie odcinki- max 6km, ale raczej ok 4-5 km. I przez ten czas jezeli nie ma korkow, wskaznik temperatury nawet nie drgnie. Czy to normalne ze ten silnik tak wolno sie nagrzewa? Jezeli sa korki to skoczy do 1/4 max ale jak np mam wlaczony nadmuch cieplego powietrza to nie ma szans zeby wdkazowka drgnela przez te 4 kilometry. Jezeli to jest norma (oczywicie mowa o temp w okolicach zera i ponizej, bo latem nagrzewal sie szybko) to boje sie ze szybko szlag trafi taki niedogrzany silnik.
Awatar użytkownika
By krz_p -  18 lis 2007, 16:41
 wielkopolskie
#6950
pierwsza sprawa - sprawd¼ ¶wiece ¿arowe

druga sprawa - niestety taki urok diesela, na krótkich odcinkach siê nie nagrzeje, zalecany dojazd d³ugim objazdem do pracy :wink:
Awatar użytkownika
By fredric -  18 lis 2007, 22:46
 mazowieckie
#6962
ad.2 mam tak samo jezeli chodzi o temperaturê w zime wiec nie ma obaw. teraz wychodze pare minut wczesniej i odpalam autko aby sobie pochodzi³o :]
By lisik -  19 lis 2007, 11:48
 -------
#6973
fredric pisze:ad.2 mam tak samo jezeli chodzi o temperaturê w zime wiec nie ma obaw. teraz wychodze pare minut wczesniej i odpalam autko aby sobie pochodzi³o :]
i gdzie tu sens posiadania diesla :)
roznice w spalaniu nadrobie z górk± wybierajac okrezna droga albo odpalajac przed wyjsciem na pare minut hihi
Awatar użytkownika
By fredric -  19 lis 2007, 13:09
 mazowieckie
#6974
nie od dzis wiadomo ze diesle sa po to aby jezdzic ca³y czas a nie 4km dziennie :]
jak nie urok to sraczka :)