Volkswagen Golf MK5

Gara偶 - bol膮czki mechaniczne, kt贸re czasem spotykaj膮 nasze Golfy, pytania o p艂yny eksloatacyjne
przez Weso - User  -  
 -------
mettenos pisze:
Weso pisze: Naklejka bardzo cz臋sto odchodzi

:D nie b臋d臋 si臋 spiera艂 ale troch臋 lat 偶yj臋, sporo olej贸w si臋 nakupowa艂em i jeszcze si臋 nie spotka艂em z tak odchodz膮c膮 naklejk膮, w ka偶dym b膮d藕 razie nie "cz臋sto"

weso co艣 mi m贸wi 偶e pracujesz razem z userem elemenateur kt贸ry sprzedaje motula :D

ehhh a co ja napisa艂em 2 posty wy偶ej? Pracuj臋 w firmie Pro choice, czyli z marcinem (elemenateur). Najpierw wykonaj telefon do firmy Motul http://www.motul.com/pl/pl/contact , nast臋pnie oskar偶aj. Dla mnie "bardzo cz臋sto" przy takiej sprzeda偶y motula to jest kilkana艣cie sztuk na powiedzmy kilka palet, 偶eby艣 nie pomy艣la艂 偶e 2/3 dostawy odpada naklejka.
Awatar u偶ytkownika
przez Gietek vw - Forumowy gadu艂a  -  
 pomorskie
Weso co prawda naklejka nie jest dla mnie 偶adnym problemem, bo kilka lat temu pracowa艂em w pewnym zak艂adzie i widzia艂em co czasami wyprawia艂a etykieciarka 8) . Ten numer o kt贸rym piszesz to nic innego jak kolejno艣膰 "zjazdu" ba艅ki z ta艣my oraz zmiana, kt贸ra wyprodrukowa艂a dany produkt. Bardziej martwi mnie czy olej jest orginalny, bo w naszym pi臋knym kraju ostatnio du偶o cud贸w si臋 zdarza i zastanawiam si臋 czy przypadkiem kto艣 Wam jakiej艣 niespodzianki nie podrzuci艂 :? . Jeszcze nie spotka艂em si臋 aby kto艣 mia艂 jakie艣 w膮tpliwo艣ci co do orginalno艣ci oleju, wi臋c dlatego wybra艂em Wasz sklep i mam nadziej臋, 偶e s艂abo doklejona etykieta nie wp艂ynie na 偶ywotno艣膰 silnika :)
Ps: Wysy艂ka co prawda dotar艂a, szkoda tylko, 偶e zapomnieli艣cie do艂o偶y膰 gratisowego p艂ynu do spryskiwaczy :wink:
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos - Moderator/Tropiciel Spamer贸w  -  
 pomorskie
Weso pisze: Najpierw wykonaj telefon do firmy Motul nast臋pnie oskar偶aj. .

ch艂opie wyluzuj, nie przypominam sobie 偶ebym kogokolwiek oskar偶a艂, wyra偶am swoje zdanie i tyle, strasznie nerwowi jeste艣cie w tym Szczecinie

Weso pisze:偶eby艣 nie pomy艣la艂 偶e 2/3 dostawy odpada naklejka.

jestem cz艂owiekiem my艣l膮cym wi臋c nie my艣l臋 :D
przez Weso - User  -  
 -------
Gietek vw pisze:Weso co prawda naklejka nie jest dla mnie 偶adnym problemem, bo kilka lat temu pracowa艂em w pewnym zak艂adzie i widzia艂em co czasami wyprawia艂a etykieciarka 8) . Ten numer o kt贸rym piszesz to nic innego jak kolejno艣膰 "zjazdu" ba艅ki z ta艣my oraz zmiana, kt贸ra wyprodrukowa艂a dany produkt. Bardziej martwi mnie czy olej jest orginalny, bo w naszym pi臋knym kraju ostatnio du偶o cud贸w si臋 zdarza i zastanawiam si臋 czy przypadkiem kto艣 Wam jakiej艣 niespodzianki nie podrzuci艂 :? . Jeszcze nie spotka艂em si臋 aby kto艣 mia艂 jakie艣 w膮tpliwo艣ci co do orginalno艣ci oleju, wi臋c dlatego wybra艂em Wasz sklep i mam nadziej臋, 偶e s艂abo doklejona etykieta nie wp艂ynie na 偶ywotno艣膰 silnika :)
Ps: Wysy艂ka co prawda dotar艂a, szkoda tylko, 偶e zapomnieli艣cie do艂o偶y膰 gratisowego p艂ynu do spryskiwaczy :wink:

kolego to nie kolejno艣ci "zjazdu" ba艅ki z ta艣my tylko numer kadzi i na jej podstawie mo偶esz sprawdzi膰 wszystko na temat danej ba艅ki

Jeszcze do kolegi mettenos sam wy偶ej pokaza艂e艣 certyfikat repsola, tak si臋 sk艂ada 偶e posiadamy taki certyfikat z Motula, Millersa i Amsoila. Czy teraz jeste艣my wiarygodnym 藕r贸d艂em??? Olej przyje偶d偶a do nas od oficjalnego dystrybutora firmy
MATA
UL G脫RNA 5
71-220 BEZRZECZE 鈥 KIERUNEK DOBRA SZCZECI艃SKAPhone: +48 91 439 20 23
Email: [email protected]

Zawsze mo偶na wykona膰 do nich telefon i wszsytko powiedz膮 na temat danej ba艅ki:)

Ps. Nie nale偶ymy do ludzi nerwowych:), po prostu je偶eli kto艣 sugeruje, 偶e kto艣 zrobi艂 nam babola staramy si臋 to wyt艂umaczy膰.

Pozdrawiam
przez Sylwestro - Forumowy gadu艂a  -  
 -------
Total Quartz Ineo Long life 5W-30 z norm膮 504/507 zala艂em do gofra zrobi艂em na nim co艣 oko艂o 4 tys km i jestem zaskoczony bo ubywa mi go tak jak i olej poprzedniej marki 5W-40 z norm膮 505.01 czyli oko艂o 100 ml /1000 km a mo偶e nawet ciut臋 wi臋cej.Nie jest to oczywi艣cie du偶o jak na silnik PD :D Ale jestem delikatnie rozczarowany bo w wiekszos膰i przypadkow po zalaniu silnika w/w olejem ubytek znika :D Zastanawiam si臋 czy w moim przypadku mog艂a sie do tego przyczyni膰 zmiana lepko艣ci oleju z 40 na 30 :?: Ma to wogole jakis wp艂yw :?:
przez bolsfanwk - 呕贸艂todzi贸b  -  
 -------
Witam,

Panowie czytam te wszystkie posty na temat wymiany oleju, tego 偶e wam ubywa itp..
i normalnie r臋ce opadaj膮.

Skoro kto艣 pisze 偶e je藕dzi na oleju np Castrol i mu od wymiany do wymiany du偶o ubywa
a teraz przeszed艂 na olej Motul i mu przesta艂o ubywa膰,
to jak na moje racjonalne podej艣cie sprawa jest prosta,
G臋stszy olej mniej ubywa, i teoretycznie gorzej smaruje silnik !!!

wlejcie sobie moto doktorka i zobaczycie 偶e wog贸le wam przestanie ubywa膰 hehe
Generalnie to ka偶de auto nawet nowe z salonu spala okre艣lon膮 ilo艣膰
oleju, co zwi膮zane jest te偶 ze stanem technicznym auta, tym ile turbina po艂yka, czy poprostu cieknie z czego艣...

Teraz moje pytanie,
mam Golfa V 1.9 TDI 105 koni, 2004 rok, przebieg 200 000 km,
z tego co pisze na karteczce olej jaki by艂 w tym aucie stosowany to Castrol 5W40,
i czy kupi膰 dalej tego Castrola ? ale z tego co widz臋 to s膮 dwa rodzaje
Mamy do wyboru Castrol Magnatec http://allegro.pl/olej-castrol-magnatec ... 51175.html
oraz Castrol Edge http://allegro.pl/castrol-edge-fst-5w-4 ... 80814.html
czy kupi膰 sobie olej MOTUL,
ale to mi si臋 ca艂kowicie nie podoba, poniewa偶 pisz膮 偶e Motul nadaje si臋 zar贸wno do benzyny jak i do diesla,
tak偶e robi膮 z niego uniwersalne G贸w**, bo benzyna a diesel to r贸偶nica jest, to jakim cudem olej mo偶e by膰 idealny do obu jednostek ? to nie czasy komuny w kt贸rej jeden mia艂 du偶ego fiata benzyne, a drugi mia艂 ursusa c330 i wszyscy lali ten sam olej, i dzia艂a艂o idealnie nie psu艂o sie :)
przez Mario V - Fan Forum  -  
 pomorskie
bolsfanwk pisze:Witam,

Panowie czytam te wszystkie posty na temat wymiany oleju, tego 偶e wam ubywa itp..
i normalnie r臋ce opadaj膮.

Skoro kto艣 pisze 偶e je藕dzi na oleju np Castrol i mu od wymiany do wymiany du偶o ubywa
a teraz przeszed艂 na olej Motul i mu przesta艂o ubywa膰,
to jak na moje racjonalne podej艣cie sprawa jest prosta,
G臋stszy olej mniej ubywa, i teoretycznie gorzej smaruje silnik !!!

wlejcie sobie moto doktorka i zobaczycie 偶e wog贸le wam przestanie ubywa膰 hehe
Generalnie to ka偶de auto nawet nowe z salonu spala okre艣lon膮 ilo艣膰
oleju, co zwi膮zane jest te偶 ze stanem technicznym auta, tym ile turbina po艂yka, czy poprostu cieknie z czego艣...

Teraz moje pytanie,
z tego co pisze na karteczce olej jaki by艂 w tym aucie stosowany to Castrol 5W40,
i czy kupi膰 dalej tego Castrola ? ale z tego co widz臋 to s膮 dwa rodzaje
Mamy do wyboru Castrol Magnatec http://allegro.pl/olej-castrol-magnatec ... 51175.html
oraz Castrol Edge http://allegro.pl/castrol-edge-fst-5w-4 ... 80814.html
czy kupi膰 sobie olej MOTUL,
ale to mi si臋 ca艂kowicie nie podoba, poniewa偶 pisz膮 偶e Motul nadaje si臋 zar贸wno do benzyny jak i do diesla,
tak偶e robi膮 z niego uniwersalne G贸w**, bo benzyna a diesel to r贸偶nica jest, to jakim cudem olej mo偶e by膰 idealny do obu jednostek ? to nie czasy komuny w kt贸rej jeden mia艂 du偶ego fiata benzyne, a drugi mia艂 ursusa c330 i wszyscy lali ten sam olej, i dzia艂a艂o idealnie nie psu艂o sie :)

widz臋 ze ekspertem ju偶 jeste艣 w dziedzinie mechaniki i oleju
wiec polecam z biedronki rzepakowy b臋dzie dla ciebie najlepszy :lol:

Ps a je艣li czytasz wcze艣niejsze posty to czytaj ze zrozumieniem zazwyczaj ludzie przechodzili z castrola na motula o tej samej specyfikacji
Awatar u偶ytkownika
 pomorskie
bolsfanwk pisze:

zapytam - a co to jest norma 504.00/507.00? 呕e niby tylko wg ciebie do diesla :?:
Awatar u偶ytkownika
 pomorskie
bolsfanwk pisze:dobra nie wa偶ne nie chce mi si臋 dyskutowa膰,

taki spec z ciebie a pytasz o tak podstawowe rzeczy :D ten olej nadaje si臋 do twojego klekota /norma 505.01/ jak i to benzyniaka /norma 502.00/

unseen pisze:Jak nie masz filtra DPF to lej.

w tym roczniku nie by艂o nigdy DPF
bolsfanwk pisze:
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 120